Specka v Horňáku

Jsme tu s vámi

Kontakt

E-mail:  mzps.trutnov@volny.cz 

Telefon:  499 733 386,   732 457 024  

IČ: 70841179 

č. ú.: 86-0208150227/0100

Mateřská škola, Základní škola

a Praktická škola, Trutnov

Horská 160, Trutnov 541 02

Najdete nás také na Facebooku.

DRUHÉ KOLO PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK 2022 - STŘEDNÍ ŠKOLA 

Podrobné informace najdete ZDE.


Obědy do škol

Vážení rodiče,

naše škola by vám ráda vyšla vstříc a v příštím školním roce by mohla zahájit spolupráci s nadací Women for women - obědy do škol.

Nadace z přihlášených zájemců vybírá vhodné kandidáty dle stanovených kritérií (více na: https://www.obedyprodeti.cz/o-projektu)

Přednosti naší školy 

Žáci s poruchami autistického spektra v naší škole

Této problematice se věnujeme již 17 let. Pedagogové jsou pravidelně školeni v problematice autismu a sledují nejnovější trendy... více zde

Montessori pomůcky 

V rámci projektových dnů i v blocích běžné výuky,  dle možností žáků využíváme prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky. Při využití interaktivní tabule, programovacích robotů či pomůcek Montessori nabízíme žákům pestrou, zábavnou a moderní výuku. 

Snoezelen

Již sedmý rok se naše škola může chlubit dvěma plně vybavenými multismyslovými místnostmi Snoezelen, jenž vycházejí z konceptu Bazální stimulace... více zde

Speciální pomůcky školy

Pro naši práci využíváme řadu pomůcek, které pomáhají zvýšit soběstačnost dětí a zvýšit jejich pohodlí ... více zde

  • Poskytujeme vzdělávání dětem a žákům podle §16 odst. 9 (různý stupeň mentálního postižení, kombinované vady, vady řeči apod.). Jsme škola s mnohaletou zkušeností se vzděláváním žáků s poruchou autistického spektra.
  • 1. - 9. ročník základní školy
  • 1. -10. ročník základní školy speciální
  • 1 oddělení mateřské školy pro děti se zdravotním postižením
  • Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá, určená absolventům základní školy speciální nebo absolventům základní školy zřízené dle §16 odst. 9.
  • Odloučené pracoviště ZŠ a MŠ při zdravotnickém zařízení, kde vzděláváme hospitalizované děti a žáky.
  • Každý žák má přidělený účet Google suit ( online dokumenty, Google drive, Classroom, sdílení ) a pro případnou online výuku využíváme prostředí "Classroom". 

Novinky 

V rámci branného dne 16. září 2022 navštívily třídy II. a III. Středisko volného času v Trutnově, kde měly děti možnost využít dobrodružnou stezku, která zahrnovala různé herní prvky, průlezky, skluzavky, lanové prolézačky, trampolínu a podobně. Všichni si to moc užili a branný den se jim tak moc líbil.

Galerie výtvarného umění na chodbě dětského oddělení? A proč vlastně ne? Lapače zlých snů a takřka,, impresionistické " obrázky pro naše malé i větší pacienty vytvořili žáci ZUŠ A.M.Buxton v Úpici pod vedením paní učitelky Jany Wolfové. Za překrásné výrobky dětem i paní učitelce velmi děkujeme. Učitelky ze školy při nemocnici .

Ve středu 22. 6. 2022 proběhl na naší škole již druhý ročník T-Mobile Olympijského běhu. V naší fotogalerii si můžete prohlédnout, jak akce probíhala. Děkujeme všem za účast a SPORTU ZDAR :)

Obrovský úspěch přinesla účast družstva naší školy na soutěži Mladý zdravotník v Úpici, kterou pořádá ČČK a Speciální základní škola A. Bartoše. V početné konkurenci 15 soutěžních družstev z celého kraje naše družstvo získalo 905 bodů z množných 935 a vyhrálo 1. místo!

Relaxační hudba, míhající se barevná světélka na stěnách, barevné balónky, 9 svíček na dortu...... Když se toto vše dá dohromady, je z toho pořádná narozeninová oslava. A slavili jsme úplně všichni, protože během devíti let jsme toho společně se Snoezelenem zažili hodně. A jako správní gratulanti jsme nepřišli s prázdnou. Zahráli a zazpívali jsme...

Karneval s koncertem Evy Matějovské jsme si užili v pátek 13. 5. 2022 a na naše fotky se můžete podívat ve fotogalerii nebo přímo ZDE.


Volná pracovní místa

Projekty