Specka v Horňáku

Jsme tu s vámi

Kontakt

E-mail:  mzps.trutnov@volny.cz 

Telefon:  499 733 386,   732 457 024  

IČ: 70841179 

Mateřská škola, Základní škola

a Praktická škola, Trutnov

Horská 160, Trutnov 541 02

Důležité informace

Od 8. 6. 2021  bude probíhat výuka bez roušek (jak učitelé, tak žáci).  O přestávkách a ve společných prostorách povinnost roušek zůstává. 


Od pondělí 24 . 5. 2021 se nemusí testovat žáci a zaměstnanci, kteří jsou 3 týdny po 1. dávce očkování (nutné doložit očkovací kartičkou - potvrzení) nebo prodělali Covid-19 a neuplynulo 180 dní od nákazy. Nutné potvrzení. Doložená a platná potvrzení stále platí a budou automaticky prodloužena na 180 dnů.


Oznámení útoku na školy stále pokračuje, policie ČR proto žádá všechny, kdo vodí a vyzvedávají děti ze školek, aby v případě nálezu balíčku, krabice, zavazadla u budov školek s ničím nemanipulovali a ihned volali 158. Jedná se o preventivní hlášení, které jsme povinni předat rodičům.

Děkujeme za pochopení. Vedení školy  Přednosti naší školy 

Žáci s poruchami autistického spektra v naší škole

Této problematice se věnujeme již 17 let. Pedagogové jsou pravidelně školeni v problematice autismu a sledují nejnovější trendy... více zde

Snoezelen

Již sedmý rok se naše škola může chlubit dvěma plně vybavenými multismyslovými místnostmi Snoezelen, jenž vycházejí z konceptu Bazální stimulace... více zde

Speciální pomůcky školy

Pro naši práci využíváme řadu pomůcek, které pomáhají zvýšit soběstačnost dětí a zvýšit jejich pohodlí ... více zde

  • Poskytujeme vzdělávání dětem a žákům podle §16 odst. 1 písm. 9 (různý stupeň mentálního postižení, kombinované vady, vady řeči apod.). Jsme škola s mnohaletou zkušeností se vzděláváním žáků s poruchou autistického spektra.
  • 1. - 9. ročník základní školy
  • 1. -10. ročník základní školy speciální
  • 1 oddělení mateřské školy pro děti se zdravotním postižením
  • Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá, určená absolventům základní školy speciální nebo absolventům základní školy zřízené dle §16 odst. 1 písm. 9.
  • Odloučené pracoviště ZŠ a MŠ při zdravotnickém zařízení, kde vzděláváme hospitalizované děti a žáky.
  • Každý žák má přidělený účet Google suit ( online dokumenty, Google drive, Classroom, sdílení ) a pro případnou online výuku využíváme prostředí "Classroom". 

Novinky 

Závěrečné zkoušky oboru Praktická škola jednoletá a dvouletá proběhly ve dnech 15. 6. a 22. 6. 2021. Zkoušek se zúčastnili tři žáci z praktické školy jednoleté a jeden žák z praktické školy dvouleté.

V úterý 22. 6. 2021 jsme se vypravili s dětmi ze školky na výlet na Černou Horu. Počasí se mračilo, ale nezmokli jsme ani jednou. Když už se schylovalo k dešti a my vytáhli pláštěnky, mraky se náhle rozestoupily a zase jsme mohli pláštěnky vrátit do batohů. Taková bojová hra s počasím :)

I tř. II. strávila báječný slunný den na výletě mezi zvířátky v ZOO ve Dvoře Králové. Prozkoumali jsme každý kout, prohlédli jsme si všechna zvířátka a viděli spoustu mláďat. Po jízdě safari busem jsme se posilnili u jednoho ze stánků a vrátili se domů trochu unavení z chození a ze sluníčka, ale plni zážitků.

V dubnu se žáci naší školy zapojili do výtvarné soutěže Krkonoše očima dětí, kterou každoročně vyhlašuje Správa KRNAP. V této soutěži uspěl a byl oceněn žák PrŠ Jakub Horáček, který obdržel Zvláštní cenu poroty. Gratulujeme k úspěchu a těšíme se na další ročník!

Ve středu 10. 6. 2021 přijeli za námi na návštěvu policejní psi. Momentky ze zajímavého dopoledne si můžete prohlédnout ZDE.

V jarním čase nás opět navštívil sokolník pan Karel Nejman, jehož návštěvou jsme byli potěšeni již na podzim minulého roku. Tentokrát nám pan Nejman přivezl na ukázku Raroha velkého, Orla skalního, Káně Harrisova, Sovu pálenou a nejmenšího svěřence, měsíc staré mládě Výra velkého. Děti měly možnost pohladit si hebké peří některých dravců a potěšit...


Volná pracovní místa

Projekty