Specka v Horňáku

Jsme tu s vámi

Kontakt

E-mail:  mzps.trutnov@volny.cz 

Telefon:  499 733 386,   732 457 024  

IČ: 70841179 

č. ú.: 86-0208150227/0100

Mateřská škola, Základní škola

a Praktická škola, Trutnov

Horská 160, Trutnov 541 02

Najdete nás také na Facebooku.

Výsledky přijímacího řízení do 1. třídy 2022


Přednosti naší školy 

Žáci s poruchami autistického spektra v naší škole

Této problematice se věnujeme již 17 let. Pedagogové jsou pravidelně školeni v problematice autismu a sledují nejnovější trendy... více zde

Montessori pomůcky 

V rámci projektových dnů i v blocích běžné výuky,  dle možností žáků využíváme prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky. Při využití interaktivní tabule, programovacích robotů či pomůcek Montessori nabízíme žákům pestrou, zábavnou a moderní výuku. 

Snoezelen

Již sedmý rok se naše škola může chlubit dvěma plně vybavenými multismyslovými místnostmi Snoezelen, jenž vycházejí z konceptu Bazální stimulace... více zde

Speciální pomůcky školy

Pro naši práci využíváme řadu pomůcek, které pomáhají zvýšit soběstačnost dětí a zvýšit jejich pohodlí ... více zde

  • Poskytujeme vzdělávání dětem a žákům podle §16 odst. 9 (různý stupeň mentálního postižení, kombinované vady, vady řeči apod.). Jsme škola s mnohaletou zkušeností se vzděláváním žáků s poruchou autistického spektra.
  • 1. - 9. ročník základní školy
  • 1. -10. ročník základní školy speciální
  • 1 oddělení mateřské školy pro děti se zdravotním postižením
  • Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá, určená absolventům základní školy speciální nebo absolventům základní školy zřízené dle §16 odst. 9.
  • Odloučené pracoviště ZŠ a MŠ při zdravotnickém zařízení, kde vzděláváme hospitalizované děti a žáky.
  • Každý žák má přidělený účet Google suit ( online dokumenty, Google drive, Classroom, sdílení ) a pro případnou online výuku využíváme prostředí "Classroom". 

Novinky 

Karneval s koncertem Evy Matějovské jsme si užili v pátek 13. 5. 2022 a na naše fotky se můžete podívat ve fotogalerii nebo přímo ZDE.

V úterý 26. 4. proběhl na naší škole zápis do 1. ročníku, letos prezenčně. Paní učitelky přivítaly osm budoucích prvňáčků, u kterých zjišťovaly úroveň znalostí barev, tvarů, matematických představ, správný úchop tužky, oblast grafomotoriky. Jako odměnu si všichni odnesli pamětní list a malý dáreček.

V rámci preventivního programu naší školy s názvem "Ukliďme svět" vyrazili žáci tř. II. a III. s pytli na tříděný odpad a s ochrannými rukavicemi do okolí školy. Společným úsilím posbírali značné množství odpadu a vytřídili ho do nádob na tříděný odpad. Všichni měli z práce dobrý pocit, že aspoň trochu pomohli životnímu prostředí a přírodě.

Ve Středu 30.3.22 se někteří žáci naší školy zúčastnili plaveckých závodů v Chrudimi a úspěšně reprezentovali svůj tým Loko Trutnov. Získali 5 zlatých a 2 bronzové medaile

V rámci třídnické hodiny se žáci tř. II. věnovali tomu, jak se cítí ve škole a ve své třídě. Nejprve si objasnili, co JE a co NENÍ " dobrá třída ", diskutovali o jednotlivých pravidlech, a nakonec si je vyvěsili na viditelné místo ve třídě. V další aktivitě pak pomocí pracovního listu s " ducháčky" vyjádřili obrazovou formou, jak...


Volná pracovní místa

Projekty