Kontakt

E-mail:  mzps.trutnov@volny.cz 

Telefon:  499 733 386,   732 457 024  

IČ: 70841179 

Mateřská škola, Základní škola

a Praktická škola

Horská 160
541 02 Trutnov 

Přednosti naší školy 

Autisté

Žáci s poruchami autistického spektra v naší škole

Této problematice se věnujeme již 17 let. Pedagogové jsou pravidelně školeni v problematice autismu a sledují nejnovější trendy... více zde

Snoezelen

Již sedmý rok se naše škola může chlubit dvěma plně vybavenými multismyslovými místnostmi Snoezelen, jenž vycházejí z konceptu Bazální stimulace... více zde

Speciální pomůcky školy

Pro naši práci využíváme řadu pomůcek, které pomáhají zvýšit soběstačnost dětí a zvýšit jejich pohodlí ... více zde

  • Poskytujeme vzdělávání dětem a žákům podle §16 odst. 1 písm. 9 (různý stupeň mentálního postižení, kombinované vady, vady řeči apod.). Jsme škola s mnohaletou zkušeností se vzděláváním žáků s poruchou autistického spektra.
  • 1. - 9. ročník základní školy
  • 1. -10. ročník základní školy speciální
  • 1 oddělení mateřské školy pro děti se zdravotním postižením a přípravným stupněm základní školy speciální
  • Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá, určená absolventům základní školy speciální nebo absolventům základní školy zřízené dle §16 odst. 1 písm. 9.
  • Odloučené pracoviště ZŠ a MŠ při zdravotnickém zařízení, kde vzděláváme hospitalizované děti a žáky.
  • Každý žák má přidělený účet Google suit ( online dokumenty, Google drive, Classroom, sdílení ) a pro případnou online výuku využíváme prostředí "Classroom". 

Novinky 

Tak jako v loňském roce, i letos budeme rádi, když nám pošlete pozdrav z letních prázdnin s naším sluníčkem. Fotky zveřejníme na školním facebooku. Dobrodružství můžete najít i za barákem :) Takže hurá léto, užívejte prázdniny! :)

Dne 15.6. proběhly na naší škole závěrečné zkoušky - praktická část. Jednoletý i dvouletý obor čeká ústní část již příští týden - 22.6. Držíme pěsti.

Vážení rodiče, naše škola měla možnost připravit malou výstavu a prezentaci školy v Tescu před pokladnami. Ke shlédnutí byla po celý únor. Přinášíme malé ohlédnutí, jak jsme se s tímto úkolem poprali. Další možnost prezentace v těchto místech budeme mít v roce 2021 :)

Volná pracovní místa 

PROJEKTY