Specka v Horňáku

Jsme tu s vámi

Kontakt

E-mail:  mzps.trutnov@volny.cz 

Telefon:  499 733 386,   732 457 024  

IČ: 70841179 

č. ú.: 86-0208150227/0100

Mateřská škola, Základní škola

a Praktická škola, Trutnov

Horská 160, Trutnov 541 02

Přejeme krásné prázdniny!

Startujeme opět letní putování se sluníčkem! 

Pošlete nám fotku s logem naší školy, kterou zveřejníme na našem Facebooku. Příspěvky můžete posílat na Messenger školy nebo na mail: kucharova@mzpstrutnov.cz. 

Těšíme se na Vaše zážitky!

Přednosti naší školy 

Žáci s poruchami autistického spektra v naší škole

Této problematice se věnujeme již 17 let. Pedagogové jsou pravidelně školeni v problematice autismu a sledují nejnovější trendy... více zde

Montessori pomůcky 

V rámci projektových dnů i v blocích běžné výuky,  dle možností žáků využíváme prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky. Při využití interaktivní tabule, programovacích robotů či pomůcek Montessori nabízíme žákům pestrou, zábavnou a moderní výuku. 

Snoezelen

Již sedmý rok se naše škola může chlubit dvěma plně vybavenými multismyslovými místnostmi Snoezelen, jenž vycházejí z konceptu Bazální stimulace... více zde

Speciální pomůcky školy

Pro naši práci využíváme řadu pomůcek, které pomáhají zvýšit soběstačnost dětí a zvýšit jejich pohodlí ... více zde

  • Poskytujeme vzdělávání dětem a žákům podle §16 odst. 1 písm. 9 (různý stupeň mentálního postižení, kombinované vady, vady řeči apod.). Jsme škola s mnohaletou zkušeností se vzděláváním žáků s poruchou autistického spektra.
  • 1. - 9. ročník základní školy
  • 1. -10. ročník základní školy speciální
  • 1 oddělení mateřské školy pro děti se zdravotním postižením
  • Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá, určená absolventům základní školy speciální nebo absolventům základní školy zřízené dle §16 odst. 1 písm. 9.
  • Odloučené pracoviště ZŠ a MŠ při zdravotnickém zařízení, kde vzděláváme hospitalizované děti a žáky.
  • Každý žák má přidělený účet Google suit ( online dokumenty, Google drive, Classroom, sdílení ) a pro případnou online výuku využíváme prostředí "Classroom". 

Novinky 

Letošní školní výlet pojala třída PrŠ 1 trochu netradičně. Potřebovali jsme oslavit závěrečné zkoušky a zároveň měl jeden z chlapců narozeniny, tak jsme mu připravili narozeninové překvapení a objevili jsme se u něj. A protože je velký fanoušek fotbalu, tak se i oslava nesla v tomto duchu. Ale abychom si jen necpali břicha, došlo i na sportovní...

Ve středu 23. června strávila třída III. bezvadné dopoledne v areálu Baldův svět v Mladých Bukách. Vyzkoušeli jsme si možné i "nemožné" druhy atrakcí, potěšili se i se zvířátky. Nechybělo ani výborné občerstvení ve stánku, kde jsme si vybrali své oblíbené dobroty. Den plný zážitků se nám všem moc líbil.

S novým školním rokem přineseme nový vítr do vzdělávání na naší škole. V rámci projektových dnů i v blocích běžné výuky, budeme dle možností žáků využívat prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky. Při využití interaktivní tabule, programovacích robotů či pomůcek Montessori nabídneme žákům pestrou, zábavnou a moderní výuku. Těšíme se na září!

Závěrečné zkoušky oboru Praktická škola jednoletá a dvouletá proběhly ve dnech 15. 6. a 22. 6. 2021. Zkoušek se zúčastnili tři žáci z praktické školy jednoleté a jeden žák z praktické školy dvouleté.

V úterý 22. 6. 2021 jsme se vypravili s dětmi ze školky na výlet na Černou Horu. Počasí se mračilo, ale nezmokli jsme ani jednou. Když už se schylovalo k dešti a my vytáhli pláštěnky, mraky se náhle rozestoupily a zase jsme mohli pláštěnky vrátit do batohů. Taková bojová hra s počasím :)

I tř. II. strávila báječný slunný den na výletě mezi zvířátky v ZOO ve Dvoře Králové. Prozkoumali jsme každý kout, prohlédli jsme si všechna zvířátka a viděli spoustu mláďat. Po jízdě safari busem jsme se posilnili u jednoho ze stánků a vrátili se domů trochu unavení z chození a ze sluníčka, ale plni zážitků.


Volná pracovní místa

Projekty