Specka v Horňáku

Jsme tu s vámi

Kontakt

E-mail:  mzps.trutnov@volny.cz 

Telefon:  499 733 386,   732 457 024  

IČ: 70841179 

č. ú.: 86-0208150227/0100

Mateřská škola, Základní škola

a Praktická škola, Trutnov

Horská 160, Trutnov 541 02

Přednosti naší školy 

Žáci s poruchami autistického spektra v naší škole

Této problematice se věnujeme již 17 let. Pedagogové jsou pravidelně školeni v problematice autismu a sledují nejnovější trendy... více zde

Montessori pomůcky 

V rámci projektových dnů i v blocích běžné výuky,  dle možností žáků využíváme prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky. Při využití interaktivní tabule, programovacích robotů či pomůcek Montessori nabízíme žákům pestrou, zábavnou a moderní výuku. 

Snoezelen

Již sedmý rok se naše škola může chlubit dvěma plně vybavenými multismyslovými místnostmi Snoezelen, jenž vycházejí z konceptu Bazální stimulace... více zde

Speciální pomůcky školy

Pro naši práci využíváme řadu pomůcek, které pomáhají zvýšit soběstačnost dětí a zvýšit jejich pohodlí ... více zde

  • Poskytujeme vzdělávání dětem a žákům podle §16 odst. 1 písm. 9 (různý stupeň mentálního postižení, kombinované vady, vady řeči apod.). Jsme škola s mnohaletou zkušeností se vzděláváním žáků s poruchou autistického spektra.
  • 1. - 9. ročník základní školy
  • 1. -10. ročník základní školy speciální
  • 1 oddělení mateřské školy pro děti se zdravotním postižením
  • Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá, určená absolventům základní školy speciální nebo absolventům základní školy zřízené dle §16 odst. 1 písm. 9.
  • Odloučené pracoviště ZŠ a MŠ při zdravotnickém zařízení, kde vzděláváme hospitalizované děti a žáky.
  • Každý žák má přidělený účet Google suit ( online dokumenty, Google drive, Classroom, sdílení ) a pro případnou online výuku využíváme prostředí "Classroom". 

Novinky 

Letošní rok byly Dny evropského dědictví věnovány Hornímu Starému Městu. A právě areál naší školy nabídl prostor nejen pro kulturní zážitky, ale posloužil například i jako zázemí pro Českou lesnickou akademii.

Skvělé dopoledne se sportem jsme zažili ve středu 8. 9. 2021. Sluníčko nám svítilo na běžecký závod, na kterém odstartovali žáci celé školy, včetně školky.

Jak nám tak hezky prší, vyrostly přes prázdniny ve škole stromy. A nejsou to obyčejné stromy, jsou začarované. Až nás políbí múza, stane se z nich nástěnka..... Navíc ke svému růstu nepotřebovaly zahradníka, ale truhláře - Interiéry-Jakl Trutnov. Tímto panu Jaklovi a jeho kolegům velice děkujeme za krásný sponzorský dar.

Letošní školní výlet pojala třída PrŠ 1 trochu netradičně. Potřebovali jsme oslavit závěrečné zkoušky a zároveň měl jeden z chlapců narozeniny, tak jsme mu připravili narozeninové překvapení a objevili jsme se u něj. A protože je velký fanoušek fotbalu, tak se i oslava nesla v tomto duchu. Ale abychom si jen necpali břicha, došlo i na sportovní...

Ve středu 23. června strávila třída III. bezvadné dopoledne v areálu Baldův svět v Mladých Bukách. Vyzkoušeli jsme si možné i "nemožné" druhy atrakcí, potěšili se i se zvířátky. Nechybělo ani výborné občerstvení ve stánku, kde jsme si vybrali své oblíbené dobroty. Den plný zážitků se nám všem moc líbil.

S novým školním rokem přineseme nový vítr do vzdělávání na naší škole. V rámci projektových dnů i v blocích běžné výuky, budeme dle možností žáků využívat prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky. Při využití interaktivní tabule, programovacích robotů či pomůcek Montessori nabídneme žákům pestrou, zábavnou a moderní výuku. Těšíme se na září!


Volná pracovní místa

Projekty