Novinky

Ve středu 1.2.2023 v naší škole proběhl vzdělávací program s environmentální tematikou Tonda Obal na cestách, který žákům pomohl zvýšit povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu. Interaktivní beseda spojená s hrou žáky zajímavou formou podnítila k podpoře vědomí odpovědnosti za životní prostředí.

Žáci naší školy vykoledovali v rámci letošní Tříkrálové sbírky Oblastní charity Trutnov díky štědrým přispěvatelům krásnou částku 3 996,- kč. Všem, kdo do sbírky přispěli, ještě jednou děkujeme.

Třída S1 děkuje společnosti Vitesco za finanční sponzorský dar. Byly zakoupeny didaktické pomůcky, které budou sloužit všem žákům třídy. Mockrát děkujeme.

S4 děkuje paní doktorce Vlčkové za sponzorský dar, díky kterému mají děti ve třídě úžasné pomůcky do výuky.

Jak již možná víte, získali jsme od Nadace O2 Chytrá škola grant na uvedení školního systému Edookit (žákovská knížka) do provozu. V rámci tohoto projektu tak proběhlo školení pro administrátora systému, pro vedení školy a nyní tímto školením pošli také vyučující a vychovatelky školní družiny. O dalším postupu Vás budeme informovat a těšíme se, že...

V pondělí 14.11. se v naší škole uskutečnila přednáška věnovaná tematice bezpečného chování na internetu a v prostředí online, kterou vedl policejní preventista por. Lukáš Vincenc. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací nejen z oblasti preventivních rad, ale i konkrétních případů z policejní praxe.

Dne 20.10. jeli vybraní žáci naší školy sledovat a fandit na florbalový zápas do Jaroměře mezi TJ Sokol Jaroměř a ACEMA Sparta Praha. Zápas začínal v 19:00 a skončil v 21:00 s konečným výsledkem 2:7. Sportovní podívanou si všichni moc užili.

Žáci tříd II. a III. zahájili i pro tento školní rok pravidelné vzdělávání s využitím ICT v rámci projektu Šablony II, při kterém na tabletech procvičují učivo různých předmětů, a to jak na internetu, tak i pomocí výukových aplikací.

Ve dnech 17., 18. a 19.10. navštívily naši školu pracovnice z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež SHELTER RIAPS a seznámily žáky ze ZŠ se zajímavými informacemi z oblasti kyberšikany, šikany a prosociálního chování. Preventivní lekce byly vedeny zážitkovou a prožitkovou formou a umožnily dětem zapojit se aktivně do průběhu vzdělávacích...

V úterý 11.10. navštívily třídy Prš1 a PrŠ2 výrobnu vánočních ozdob ve Dvoře králové nad Labem. Exkurzi jsem si parádně užili. Prošli jsem si celou výrobu skleněných ozdobiček, od foukání skla až po zdobení, malování a balení. V dílničkách jsme měli možnost si namalovat vlastní vánoční ozdobu pomocí lepidla a třpytivého písku. Celou exkurzi jsme...

Ve středu 18. 10. 22 žáci naší školy předvedli své dovednosti na soutěži Notička a dnes se dočkali výsledků i odměn. Protože je vystoupení před porotou náročné, blahopřejeme všem zúčastněným a děkujeme vyučujícím za jejich čas při přípravách.