Novinky

Ve středu 22. 6. 2022 proběhl na naší škole již druhý ročník T-Mobile Olympijského běhu. V naší fotogalerii si můžete prohlédnout, jak akce probíhala. Děkujeme všem za účast a SPORTU ZDAR :)

Obrovský úspěch přinesla účast družstva naší školy na soutěži Mladý zdravotník v Úpici, kterou pořádá ČČK a Speciální základní škola A. Bartoše. V početné konkurenci 15 soutěžních družstev z celého kraje naše družstvo získalo 905 bodů z množných 935 a vyhrálo 1. místo!

Relaxační hudba, míhající se barevná světélka na stěnách, barevné balónky, 9 svíček na dortu...... Když se toto vše dá dohromady, je z toho pořádná narozeninová oslava. A slavili jsme úplně všichni, protože během devíti let jsme toho společně se Snoezelenem zažili hodně. A jako správní gratulanti jsme nepřišli s prázdnou. Zahráli a zazpívali jsme...

Karneval s koncertem Evy Matějovské jsme si užili v pátek 13. 5. 2022 a na naše fotky se můžete podívat ve fotogalerii nebo přímo ZDE.

Posíláme odkaz na fotogalerii s momentkami z našeho úžasného čarodějnického reje. Počasí nám přálo, proto jsme zvládli spoustu úkolů, opékání i tanec pod širým nebem :)

V úterý 26. 4. proběhl na naší škole zápis do 1. ročníku, letos prezenčně. Paní učitelky přivítaly osm budoucích prvňáčků, u kterých zjišťovaly úroveň znalostí barev, tvarů, matematických představ, správný úchop tužky, oblast grafomotoriky. Jako odměnu si všichni odnesli pamětní list a malý dáreček.

Ukliďme svět

11.04.2022

V rámci preventivního programu naší školy s názvem "Ukliďme svět" vyrazili žáci tř. II. a III. s pytli na tříděný odpad a s ochrannými rukavicemi do okolí školy. Společným úsilím posbírali značné množství odpadu a vytřídili ho do nádob na tříděný odpad. Všichni měli z práce dobrý pocit, že aspoň trochu pomohli životnímu prostředí a přírodě.

Ve Středu 30.3.22 se někteří žáci naší školy zúčastnili plaveckých závodů v Chrudimi a úspěšně reprezentovali svůj tým Loko Trutnov. Získali 5 zlatých a 2 bronzové medaile

V rámci třídnické hodiny se žáci tř. II. věnovali tomu, jak se cítí ve škole a ve své třídě. Nejprve si objasnili, co JE a co NENÍ " dobrá třída ", diskutovali o jednotlivých pravidlech, a nakonec si je vyvěsili na viditelné místo ve třídě. V další aktivitě pak pomocí pracovního listu s " ducháčky" vyjádřili obrazovou formou, jak...

V úterý 5. 4. proběhl další projektový den. Tentokrát jsme přivítali paní lektorku Kamilu Nývltovou z KRNAPU, která děti seznámila s kůží některých zvířat, s jejich stopami, parohy a rohy. Pro děti to byl velmi obohacující den, některé měly v ruce kůži nebo paroží úplně poprvé. Přednášku s praktickými ukázkami si děti užily.

Žáci tříd II. a III. prožili tvůrčí dopoledne v rámci projektového dne "Tvoření z keramické hlíny". Výtvarnice z výtvarné dílny Bosorka v Jánských Lázních si pro mě připravila vyrábění jarního sluníčka. Žákům vysvětlila pracovní postup, seznámila je s keramickou hlínou a s prací s tímto materiálem, a pak už se všichni pustili do práce. Své sluníčko...