Novinky

Letošní školní výlet pojala třída PrŠ 1 trochu netradičně. Potřebovali jsme oslavit závěrečné zkoušky a zároveň měl jeden z chlapců narozeniny, tak jsme mu připravili narozeninové překvapení a objevili jsme se u něj. A protože je velký fanoušek fotbalu, tak se i oslava nesla v tomto duchu. Ale abychom si jen necpali břicha, došlo i na sportovní...

Ve středu 23. června strávila třída III. bezvadné dopoledne v areálu Baldův svět v Mladých Bukách. Vyzkoušeli jsme si možné i "nemožné" druhy atrakcí, potěšili se i se zvířátky. Nechybělo ani výborné občerstvení ve stánku, kde jsme si vybrali své oblíbené dobroty. Den plný zážitků se nám všem moc líbil.

S novým školním rokem přineseme nový vítr do vzdělávání na naší škole. V rámci projektových dnů i v blocích běžné výuky, budeme dle možností žáků využívat prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky. Při využití interaktivní tabule, programovacích robotů či pomůcek Montessori nabídneme žákům pestrou, zábavnou a moderní výuku. Těšíme se na září!

Závěrečné zkoušky oboru Praktická škola jednoletá a dvouletá proběhly ve dnech 15. 6. a 22. 6. 2021. Zkoušek se zúčastnili tři žáci z praktické školy jednoleté a jeden žák z praktické školy dvouleté.

V úterý 22. 6. 2021 jsme se vypravili s dětmi ze školky na výlet na Černou Horu. Počasí se mračilo, ale nezmokli jsme ani jednou. Když už se schylovalo k dešti a my vytáhli pláštěnky, mraky se náhle rozestoupily a zase jsme mohli pláštěnky vrátit do batohů. Taková bojová hra s počasím :)

I tř. II. strávila báječný slunný den na výletě mezi zvířátky v ZOO ve Dvoře Králové. Prozkoumali jsme každý kout, prohlédli jsme si všechna zvířátka a viděli spoustu mláďat. Po jízdě safari busem jsme se posilnili u jednoho ze stánků a vrátili se domů trochu unavení z chození a ze sluníčka, ale plni zážitků.

V dubnu se žáci naší školy zapojili do výtvarné soutěže Krkonoše očima dětí, kterou každoročně vyhlašuje Správa KRNAP. V této soutěži uspěl a byl oceněn žák PrŠ Jakub Horáček, který obdržel Zvláštní cenu poroty. Gratulujeme k úspěchu a těšíme se na další ročník!

Ve středu 10. 6. 2021 přijeli za námi na návštěvu policejní psi. Momentky ze zajímavého dopoledne si můžete prohlédnout ZDE.

V jarním čase nás opět navštívil sokolník pan Karel Nejman, jehož návštěvou jsme byli potěšeni již na podzim minulého roku. Tentokrát nám pan Nejman přivezl na ukázku Raroha velkého, Orla skalního, Káně Harrisova, Sovu pálenou a nejmenšího svěřence, měsíc staré mládě Výra velkého. Děti měly možnost pohladit si hebké peří některých dravců a potěšit...