Novinky

Z důvodu většího zájmu Vás, rodičů, bude od 1. 2. 2024 provoz ranní družiny již od 6:00 pro zapsané žáky do ranní družiny. Dřívější provoz není možný z provozních i personálních důvodů, jednalo by se o práci v noci, což ani není vyhovující režim pro žáky s postižením.
vedení školy

V rámci šablon OP JAK zavítali žáci tř. II. do Muzea chalupění v Radči. S průvodcem si prohlédli rozsáhlé prostory muzea, některé exponáty si mohli i sami osahat a vyzkoušet. Exkurze se žákům moc líbila, počínaje starou zemědělskou technikou, přes hračky našich babiček a dědečků, k vybavení dílny ševce, švadleny, přadleny, kadeřnice, až po výstavu...

Dlouho jsme o sobě nedali vědět, proto posíláme krátké video, jak to chodí, když se učíme nejen digitální gramotnost.... :)

Ve dnech 24. 1. - 26. 1. 2024 naše škola ve spolupráci s neziskovou organizací Centrum handicapovaných lyžařů, z.s. realizovala výukový lyžařský kurz sjezdového lyžování pro naše děti. Kurz se konal ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a Skiresort Černá Hora - sjezdovka Košťálka.

Kino Vesmír

26.01.2024

Naše škola měla možnost navštívit kino Vesmír - film "Trollové 3". Společnost Arriva nám k tomu zásluhou pana Pochobradského zajistila dopravu autobusem zdarma. Děkujeme!

V letošní Tříkrálové sbírce vybrali naši žáci rekordních 6 500 Kč, což je nejvyšší částka za celou dobu účasti na této sbírce. Tříkrálová sbírka přináší nejen radost a požehnání do našich domovů, ale především konkrétní pomoc. Výnos této sbírky putuje na pomoc lidem v nouzi prostřednictvím Charity Česká republika, která je pořadatelem sbírky.

Velkou pochvalu zaslouží žák čtvrtého ročníku ze třídy 1 Josef S., který za první pololetí v tomto školním roce nezameškal ani jednu vyučovací hodinu.

V rámci šablon OP JAK zavítali žáci tříd II. a III. do Prahy. Prošli si Václavské náměstí, na Staroměstském náměstí si prohlédli radnici s orlojem. V Celetné ulici navštívili Galerii ocelových figurín, kde obdivovali zručnost umělců, kteří ze železného šrotu a součástek vytvořili sochy zvířat, filmových a pohádkových postav, auta, motorky, stoly i...

Dne 17. 1. 2024 reprezentovali vybraní hráči ze školního týmu naši školu na florbalovém turnaji XIV. ročníku Jaroměřská hokejka. Z deseti týmů a sedmi odehraných zápasů Trutnovští střelci nastříleli přes 35 gólů a ani jeden zápas neprohráli. V celkovém pořadí se umístili na 1. místě a vyhráli tak putovní pohár.

V pátek 1. 12. proběhl na naší škole projektový den věnovaný Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením. Žáci si postupně procházeli 9 stanovišť věnovaných jednak osobám s tělesným postižením, kdy si mohli i sami některé pomůcky vyzkoušet. Seznámili se se sporty pro zdravotně postižené, vyzkoušeli si jak lidé se zdravotním postižením rukou...

Během listopadu se Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov zapojila do mezinárodního projektu "JSME TU S VÁMI, SPOLEČNĚ PRO UKRAJINU" v rámci aktivity SETKÁNÍ SPECIÁLNÍCH ŠKOL, podporovaného Krajským úřadem Královéhradeckého kraje. Tématem setkání Specky z Horňáku a Speciální školy z Kamenné Hory bylo vaření tradičních jídel s...

Stávka

21.11.2023

Vážení rodiče, naše škola se dne 27. 11. 2023 do stávky nezapojí. Provoz školy bude v běžném režimu.