Zájmové kroužky

Společenské hry

Kroužek společenských her ve školním roce 2019/2020 začal 3.10.2019. Scházíme se každý čtvrtek od 14 do 15 hodin v relaxační místnosti v prvním patře budovy školy. Kroužek navštěvují 4 žáci naší školy. V kroužku společenských her se společně věnujeme deskovým hrám. Od klasických her, jako Člověče nezlob se, až po moderní deskové hry, jako je třeba Angry Birds space. Hrajeme i klasické hry, jako je pexeso, domino, kvarteto a mnoho dalších nejen karetních her.

Vedoucí kroužku: Barbora Férová


Hry ve Snoezelenu


- zájmový kroužek, který se odehrává každý čtvrtek od 14:00 do 14:45 ve Snoezelenu v přízemí budovy školy. Naší hlavní činností je odpočinek a relaxace :-). Společně si povídáme, posloucháme relaxační hudbu, používáme různé masážní a světelné pomůcky. Samozřejmě především hrajeme různé hry.Florbalový kroužek

Kroužek florbalu patří k nejoblíbenějším na naší škole. Scházíme se každé pondělí mezi 14.00 -15.00 v tělocvičně naší školy. Do kroužku chodí 11 žáků, což je maximální hranice pro bezproblémový a bezpečný průběh tréninků. Zastoupení zde má ZŠ, ZŠS i PrŠ, převažují chlapci. Žáci si mohou donést vlastní sportovní náčiní, jinak je možnost zapůjčení ve škole..Brankáři mají ochranné helmy, oděv a rukavice, všichni pak musí mít pevnou sálovou obuv. Nacvičujeme správnou techniku, postřeh, přesné přihrávky, správné postavení na hřišti, vedení míčku - každé setkání tedy začíná průpravou a pak už hrajeme, co nám síly stačí. Hrajeme pro radost z pohybu, radujeme se z úspěchu, učíme se prohrávat, hrát fair play. Naše snažení každoročně vyvrcholí turnajem speciálních škol Královéhradeckého kraje v Jaroměři . Z turnaje "Jaroměřská hokejka" si pravidelně odvážíme medaile a vždy se rádi chvíli ohřejeme na stupních vítězů.Zdravotnický kroužek

Kroužek je určen pro děti, které se učí, jak poskytnout první pomoc, učí se poznávat léčivé byliny i orientovat se v pravidlech silničního provozu a dopravních značkách. Scházíme se jednou týdně ve středu na 45 minut. Na závěr školního roku sestavíme tým soutěžících a pojedeme se zúčastnit zdravotní soutěže v Úpici.

Vedoucí kroužku: Iveta Buřičová

Řečový kroužek

Řečový kroužek probíhá od 1.10.2019 každé úterý od 13:00 hod. do 14:00 hod. Řečový kroužek navštěvuje 7 dětí ze tříd S4, S5, S3, II. Kroužek probíhá v místnosti ŠD 2. Na kroužku procvičujeme grafomotoriku, artikulační a dechová cvičení, logopedické cviky.

Daniela TrejbalováHudební kroužek

Hudební kroužek je zaměřen na děti s chutí hrát a zpívat , a všemi způsoby se muzikálně vyjadřovat. Využíváme Orffovy nástroje a bubny. Učíme se správně dýchat a zvládnout společně rytmus. Scházíme se v relaxační učebně každý pátek.

Vedoucí kroužku: Iveta Buřičová


Fotogalerie