Speciální pomůcky školy

Schodolez Liftkar PT Plus 115

Kolečkový schodolez Liftkar PT Plus 115 je určen nejen osobám, které jsou špatně pohyblivé, ale i osobám, které jsou zcela nepohyblivé. Jeho jedinečnost spočívá v jeho multifunčnosti. Schodolez je schopen díky svému jedinečnému konstrukčnímu řešení zvládnout jakýkoli typ schodiště - rovné, obloukové, lichoběžníkové nebo kombinované. Minimální manévrovací prostor na podestě schodiště je 90 × 90 cm.

Hlavní výhody schodolezu Liftkar PT Plus

  • V první řadě funguje jako schodolez - jeho hlavní a stěžejní funkce. Můžeme tak přemístit žáky do všech učeben, které se nacházejí ve vyšších patrech školy. Jsme schopni dopravit žáky i do tělocvičny, kde je nutné překonat několik schodů do suterénu.
  • Po odstranění velkých kol plní funkci kolečkové židle, která projede i úzkými dveřmi.
  • S nasazenými velkými koly je schopen zvládnout i delší jízdu v ne zcela ideálním terénu. Jde zde tedy o plnohodnotný invalidní vozík.

Závěsný elektrický zvedák Samson

Pojízdné elektrické zvedací zařízení Samson je určeno pro přepravu osob se zdravotním postižením. Zvedák se nachází v přízemí ve třídě S1. Je to velký pomocník při manipulaci se žáky - při přemisťování žáků na invalidní vozík, na vozík ke schodolezu, na relaxační pytel ve třídě. Součástí zvedáku třída vlastní textilní závěsný kurt, do kterého se žák usadí a pomocí kterého je přenesen do požadovaného místa. Práce se zvedákem je velmi jednoduchá. Žáky je tak možné přemisťovat dle potřeb výuky a momentálních zdravotních potřeb v dané chvíli v průběhu vyučování. 

Polohovací sedačka Aris 3

Sedačky ARIS 3 jsou určeny pro děti s postižením páteře, horních i dolních končetin, s tělesným i mentálním postižením, s DMO apod. ARIS 3 jsou vhodné pro děti od sedmi do patnácti let.

Pojízdné sedačky ARIS umožňují plynulé nastavení sklonu opěradla, délky sedáku, výšky opěrek a podpěry pro nohy podle věku a výšky dítěte. Jsou uzpůsobeny k vykonávání hygienických potřeb, vyrobeny z kvalitního dřeva s nezávadným ochranným nátěrem, všechny části jsou omyvatelné.

Sedák a opěradlo jsou měkce čalouněny a potaženy omyvatelnou koženkou, některé části mají textilní návleky. Dvě hlavové a dvě bederní opěrky, abdukční klín, čtyřbodová upínací vestička, popruhy na uchycení nohou a nočník jsou součástí každé sedačky. Jako příslušenství je možno dokoupit pracovní plochu. Sedačky ARIS 3 jsou výškově přizpůsobeny k jídelnímu stolu.


Terapeutická polohovací židle Madita - Meyra

Terapeutická polohovací židle podporuje uvolněné, aktivní sezení. Volitelné nastavení úhlu sedu a fixace pánve zmírňuje svalové napětí.

Anatomické polstrování sedáku a nastavitelnost výšky a hloubky sedáku zaručuje bezpečný a pohodlný sed.

Motren Duo 2

MOTREN Duo 2 je určen k samostatnému procvičování dolních nebo horních končetin a je uváděn do pohybu elekromotorem. Horní rameno je překlopné a výškově nastavitelné. Jeho polohu lze měnit v závislosti na tom, zda se procvičují dolní nebo horní končetiny. Elektromotor je řízen computerem vybaveným řadou funkcí. Snadné přemístění zajišťují transportní kolečka.

Další pomůcky

  • Lavice s výškově a úhlově nastavitelnou pracovní plochou pro psaní či čtení, v případě potřeby i s výkrojem
  • Výškově nastavitelná židle
  • Antidekubitní polohovací pytel
  • Terapeutické, rehabilitační pomůcky a kompenzační pomůcky - Meyra:

                                - balanční disk s hroty červený Qmed

                                - balanční čočka Qmed

                                - gelové míčky Qmed

                               - masážní váleček Qmed

                               - cvičební válec Qmed

                               - masážní podložka Qmed