Při naší práci také využíváme......

Canisterapii

Naše kamarádky čivavy - Kamilka, Mája a Fidorka jezdí k nám do školy, aby si s dětmi hrály, cvičily a prostě byly s dětmi v úzkém kontaktu. Velkou posilou je čivaví miminko Lentilka :) Program je velice interaktivní, vždy s novými nápady a do práce jsou vtaženy všechny děti (dobrovolně :) 

Muzikoterapii

Paní Lenka Jančíková - muzikoterapeutka - přiváží k nám do školy kromě dobré nálady také djembe pro každého a spoustu netradičních nástrojů. Díky působení kombinace zvuků, vibrací nástrojů a intuitivního zpěvu dochází k okamžitému terapeutickému působení a k harmonizaci nejhlubších vrstev osobnosti. 

Děti se během muzikoterapie učí tančit v rytmu bubnů, tak jak je cítí, vnímat zvuky, ticho i umění relaxace a zklidnění. 

Relaxační místnost

Potřebujeme to všichni.... však to znáte :) Ale naše děti mají to štěstí, že kromě Snoezelenu mají možnost během vyučování i se školní družinou nebo ve školce navštívit naši relaxační místnost se spoustou vybavení a pomůcek - např. kuličkový bazén, trampolínu, sedací vaky, taktilní chodník, gymbally, overbally, rotoped, molitanové kostky apod. Součástí je také možnost promítání tematicky zaměřených programů přes dataprojektor. Místnost je připravená na celkové zatemnění a využití světelných pomůcek.