Úterý 25. 10. 22

25.10.2022

     Dnešní ráno bylo děsivě deštivé a větrné. Pracovní týmy zasedly ke svým notebookům v 9h, aby se naučily zkracovat URL adresu, vygenerovat QR kód, pracovat s interaktivní obrazovkou a online nástěnkou Padlet. Tým číslo 2 pokračoval v práci s ozoboty. Vyzkoušel aplikaci ozoblockly.com, ozobot groove a naučil se naprogramovat robota, který si vyšel na kuželky. Tento úkol se Lence podařil na první dobrou. Výsledek vidíte dole pod článkem. 

    Odpolední blok probíhal v hlavním městě Lisabonu, kde nás tým lektorů vypustil do terénu, abychom nasbírali digitální materiál pro zítřejší práci (koláže, videa...). Ač se to ráno nezdálo, do Lisabonu jsme dorazili za slunečného počasí a stačilo nám pouze tričko. Luxus. My dvě (Lenka a Markéta) jsme proběhly spousty uliček nahoru a dolů, navštívily nejrůznější kostely a katedrály. Nezapomněly jsme na nejstarší katedrálu v Portugalsku - Igreja de Sao Roque, po schodech vystoupaly na Belémskou věž, prohlédly si hrad stojící na jednom ze sedmi kopců Lisabonu. Atmosféra úzkých a barevných uliček je nepopsatelná. Před odjezdem domů nás tak láká noční život v těchto místech. Kdybychom v úterý nebyly tam, kde máme již být, víte, kde nás hledat :) 

     Zpáteční cesta ucpaným Lisabonem byla zdlouhavá a po nachozených 16ti km se z auta špatně vylézalo. K večeři na nás čekaly fazole s tuňákem. Bude to krásná a nezapomenutelná noc pro celý náš tým. Dobrou.