Středa 26. 10. 22

26.10.2022

     Dnešní den byl ve znamení školení. Celý den jsme se vzdělávaly v oblasti bezpečí na internetu, tvorbě dokumentů v Canvě a podobných aplikací na tvorbu koláží. Druhá skupinka pak programovala Blue-boty na podložce i v aplikaci v tabletu,  seznamovala se s Micro:bity a před obědem se pustila do tvorby trasy z puzzle pro ozoboty. Využili jsme vzdělávací prostory uvnitř, ale i venku u bazénu. Počasí bylo nádherné. Kolem oběda dosahovaly teploty již 25 C. 

     Mezi dopoledním a odpoledním blokem jsme se vypravili do místní školy, kde děti právě končily výuku a odvážely je školní autobusy. Prohlédly jsme si budovu a sportovní zázemí - dětské hřiště s herními prvky, posilovací stroje pro starší, beach volejbal hřiště, tenisové kurty, U rampu i přilehlou budovu na pořádání různých venkovních akcí. Do vnitřních prostor školy jsme bohužel nemohli, protože nám to neumožnila místní covidová opatření. 

    Neméně důležitou součástí tohoto školení je také sdílení zkušeností z praxe s ostatními účastníky kurzu. Každý jsme z jiného zařízení - od MŠ po SŠ. I přesto, že se jedná o různorodé vzdělávací skupiny, máme toho mnoho společného. Neustále je o čem hovořit. Toto sdílení je naprosto nedocenitelné, mnohdy cennější než jakákoli vyhláška či nařízení. 

     Před spaním jsme si dnes poprvé dopřáli koupel v bazénu se slanou vodou. Dobrou noc.