Sportovní den s týmem Paralympijské výzvy a Šárkou Pultar Musilovou u nás ve škole

15.09.2022

     Žáci naší školy se již třetím rokem zapojují do Sazka Olympijského víceboje - Paralympijská výzva. Díky tomu jsme měli to štěstí a byli jsme vylosováni Šárkou Kašpárkovou na realizaci sportovního dne s olympionikem přímo u nás ve škole.

     Ten den D přišel ve středu 14. 9. 2022, kdy k nám dorazil tým Paralympijské výzvy včetně Šárky Pultar Musilové a moderátora a kouzelníka v jedné osobě Pavla Dolejšky. Slavnostní zahájení v 9 hod. odstartovalo pro nás naprosto výjimečný den. Po rozdělení do dvou skupin se pustila jedna parta do plnění sportovních disciplín v tělocvičně a druhá se šla seznámit se Šárkou. Potom jsme se na stanovištích vyměnili.

     Sportování zvládli všichni na jedničku, včetně žáků ze speciálních tříd a školky. Stále je potřeba trénovat, ale výkony byly báječné. U Šárky jsme poslouchali poutavé vyprávění o jejím životě, lukostřelbě a medailích. Nakonec měl olympijský tým připravené překvapení - kouzla Pavla Dolejšky. Bavili se všichni, malí i velcí.

     Tento den byl pro nás velkým zážitkem, ze kterého jsme si kromě nových objevů odnesli také dárky od olympijského týmu, kterému velmi děkujeme za krásný den a slibujeme, že budeme sportovat vesele dál. 

Celou fotogalerii z této akce najdete ZDE.