Rekonstrukce třídy MŠ

15.03.2024

     Během jarních prázdnin se třída MŠ proměnila ve velkou kupu vystěhovaných věcí, aby se na konci týdne vyloupla nová, útulná herna.

     V pondělí 11. 3. 2024 jsme se pustili do práce. Všechny hračky i nábytek jsme vystěhovali, protože bylo potřeba vyměnit koberec, který jsme vybírali spolu s dětmi již v lednu. Během vyklízení se ve třídě pohybovali také elektrikáři, kteří nám pomohli ke stabilnímu internetu. Budeme tak moci využívat interaktivní programy, jejichž licence má škola zakoupené a s častými výpadky internetového připojení nebylo jejich využívání možné.

     V úterý už za námi přijeli z truhlářství Jakl interiéry s vyrobenými skříňkami, policemi, a také praktickými vychytávkami. Třída se začala proměňovat ze staveniště na hernu. Podařilo se nám vybudovat centra aktivit, ve kterých budou děti pracovat podle programu "Začít spolu". Ve třídě tak najdeme centra: Knihy a písmena, Domácnost, Manipulační a stolní hry, Voda a písek, Ateliér, Kostky, Hudba, Pohyb, Dramatika. Vzhledem k menšímu prostoru nemáme všechna centra, ale činnosti z nich v naší práci rozhodně chybět nebudou. Při rekonstrukci třídy jsme se neomezili jen na třídu samotnou, ale centrum Pohyb jsme rozšířili na chodbu, která poskytne dostatečný prostor pro cvičení.

     Do konce týdne byl čas pro dezinfekci hraček, rozrovnání pomůcek a celkové zvelebení herny, která se dle našeho skromného pohledu stala útulným pokojíčkem. Pevně věříme, že se bude líbit hlavně dětem, ale i jejich rodičům. Chcete-li se podívat, jak se nám to povedlo, jste srdečně vítáni.

     Velmi děkujeme panu školníkovi, který nám byl k ruce a se všemi technickými obtížemi nám ihned pomohl. Také bychom rádi zmínili Koberce K+K, kde nám vyšli vstříc a krom uskladnění vybraného koberce od ledna až do března, nám poskytli slevu nejen na koberec, ale také na lišty. Poslední poděkování patří týmu pana truhláře Jakla za precizní práci, termínové dodání a rychlou montáž na místě. Bez těchto lidí by se realizace přeměny třídy za jeden prázdninový týden nepodařila. Díky. 

Fotogalerii najdete ZDE.