PrŠ v akci

21.05.2024

Vážení rodiče,

     žáci tříd PrŠ se ve 2. pololetí tohoto školního roku účastnili řady akcí, které bychom vám rádi představili. V únoru navštívili muzeum Krkonoš ve Vrchlabí, kde si prohlédli faunu a flóru našich hor a seznámili se s životem našich předků v horách. V březnu si prošli stezku k Mezinárodnímu dni vody, která byla nabita informacemi o všech formách vody. 

     V dubnu oslavili Mezinárodní den porozumění autismu a vyzkoušeli si aktivity typické pro osoby s PAS. V Hradci Králové si někteří zasportovali v rámci florbalového turnaje a zacvičili si v Olympu s trenérem. Na konci dubna navštívili firmu Elektroodpady recyklace s. r. o., kde si prohlédli v provozu zpracování elektroodpadu. V Hradci Králové fandili při otevřeném tréninku fotbalistů A-teamu. Začátkem května oslavili Čarodějnice, kde si vyzkoušeli různé dovednosti a za odměnu si opekli špekáčky. Na konci května bude atletický víceboj a návštěva Muzea Podkrkonoší v Trutnově. Tam se seznámí s životem našich předků v období jara. 

     Začátkem června oslavíme Den dětí a vyrazíme do Broumova na tamní klášter, klášterní zahradu a historické centrum města. V polovině června si vyšlápnou na Sněžku, poběží T-mobile olympijský běh a zúčastní se branného dne. Školní rok zakončí návštěvou zoo ve Dvoře Králové nad Labem a zahradní slavností.