Pondělí 24. 10. 22

24.10.2022

     Další portugalské ráno začalo snídaní a hned  po ní jsme pracovali ve skupinkách. Jedna parta (ve které je Lenka) trénovala ozoboty, druhá (kam patří Markéta) pak sdílené dokumenty a formuláře. Protože se nám ještě před odjezdem podařilo ozoboty pro naši školu zakoupit, toto téma nás velmi zajímalo. Během prezentace o robotických pomůckách a hračkách Lenka vytipovala některé pomůcky, které by byly vhodné pro žáky naší školy - od MŠ po SŠ. Nějaké peníze do školy z Plánu finanční obnovy dorazí, tak budeme moci rozšířit naše digitální pomůcky. Zálusk si děláme například na 3D pero. Tak uvidíme.... :) 

     Markéta na druhém semináři zjistila, jak užitečné je využívat sdílené dokumenty a formuláře. Práce s nimi usnadní komunikaci mezi pedagogy, ale i žáky. Například stačí, když vedení školy rozešle sdílený dokument pedagogům k doplnění informací a během dopoledne má údaje zpět, aniž by pan ředitel cokoli tiskl na nástěnku a učitel opustil třídu. A zítra budeme pokračovat....

      Odpolední blok byl zaměřen na komunikaci v anglickém jazyce a poznávání památek. Navštívili jsme dominikánský klášter (památka Unesco) v městečku Batalha,  prošli si centrum, pořídili digitální materiál pro další práci a snažili se navázat kontakt s místními obyvateli. Poté jsme se přemístili za dalším klášterem do města Alcobaca, kde jsme se porozhlédli po okolí a našli zajímavě řešené elektrické rozvody na domech. To byste nevěřili, co se dá vymyslet.... Nakoukněte do fotogalerie dnešního dne. Ten jsme zakončili společnou večeří, která pokračovala v přátelské atmosféře u stmelovacích her. Před půlnocí byl čas jít spát...... dobrou noc.