Pátek 28. 10. 22

28.10.2022

     Posilněny vydatnou snídaní jsme zasedly k notebookům, abychom zpracovaly veškeré nasbírané fotografie a splnily zadaný úkol od lektorů - prezentace z vlastních materiálů pořízených během kurzu. Vytvořily jsme prezentaci, která zároveň poslouží pro předání zážitků a zkušeností našim kolegům, ale také pro účely sepsání závěrečné zprávy při vyhodnocení projektu Erasmus+. Tento výstup můžete shlédnout již nyní na úvodní stránce Erasmus + na našem webu. Po dokončení práce všech účastníků kurzu byl prostor k položení otázek a dotazů směrem k lektorům. Pro velký zájem proběhla také ukázka a vyzkoušení si aplikace Kahoot. V úplném závěru byly všem účastníkům rozdány certifikáty a odvážlivci vyšplhali na sousední vysoký skalnatý kopec. 

     Ještě jsme vám nenapsaly, že na všechny výpravy nás dopravuje místní taxi společnost. Jízda je to však vždy velmi zážitková. Střídá se 5 řidičů a můžete s nimi zažít například zastavení uprostřed kruhového objezdu a hledání cesty v navigaci, přejíždění obrubníků, jízda "brzda, plyn", konstantní rychlost 100 km/h (obec i dálnice), řezané zatáčky či malá pravděpodobnost jízdy ve svém jízdním pruhu. Kdo nezažije, neuvěří :) Máme opravdu na co vzpomínat.

       Také dnes jsme se s paní řidičkou vydali na výlet do poutního města Fátima. I přesto, že dle výše popsaného se zdá být jízda velmi nebezpečná (a ona je), posádka vozu se dobře bavila. Byly to nepopsatelné okamžiky. Fátima je velmi poutavé, ale zároveň velmi komerční místo. Město jsme si během odpoledne prohlédli a vyrazili jsme zpět do Alcanede, abychom se zúčastnili slavnostní večeře k ukončení projektu v restauraci. Jídlo bylo výborné, dezerty však neměly chybu. Na stůl jsme dostali 2 x 7 druhů, od každého dva. Rozdělili jsme se tedy na 2 skupinky, vzali lžičky a po každém soustu posouvali misku vlevo. Vznikl nám tak neuvěřitelný koloběh dezertů. Jeden z nich doputoval i na vyzkoušení do skupiny druhé. Ani tam však nenašel svého konzumenta. 

     Tímto jsme zakončili náš poslední společný večer v Alcanede ve středisku Meio a zítra po snídani se přesuneme do Lisabonu. Odtud se všichni postupně až do pondělí rozlétneme do svých domovů. Přejeme dobrou noc.....