Neděle 23. 10. 22

23.10.2022

     Není nad to, když Vás vzbudí zvon místního kostela půl hodiny před budíkem. Představte si, že se ale opravuje, jak jsme zjistily odpoledne....

     Po vydatné snídani s místními specialitami jsme se všichni naskákali do předem objednaného vozu, který nás zavezl do asi 25 km vzdáleného městečka Santarém. Už jste někdy stáli uprostřed kruhového objezdu a hledali cestu v navigaci??? My dnes ano. Nejprve jsme ho 2x objeli, pak zastavili a po nastudování cesty řidičem se vydali prvním výjezdem. Nebyl to však ten pravý :) Na správné místo jsme nakonec dojeli díky vedoucím kurzu. 

     Město je to velmi pěkné. Měli jsme štěstí, probíhala zde přehlídka vojenské techniky a při té příležitosti také bohoslužba v krásném jezuitském chrámu Igreja do Seminário. Provázelo nás sluníčko a teplé počasí, ale k autu jsme šli za deště. Zjistili jsme, že dlažba v místních uličkách se po dešti stává velmi kluzkou.

     Od začátku cesty sbíráme digitální materiály, které jsme využili již dnes na oficiálním zahájení kurzu. Po úvodní části a rozdělení do pracovních skupin se každý pustil do práce se sdílenými dokumenty. Proběhla také vzájemná výměna zkušeností z různých typů škol. Jsme tu zastoupeni od předškolního po středoškolské vzdělávání. 

      Závěr dne jsme využili k výstupu na hrad Alcanede. Vystoupali jsme téměř za šera úzkou uličkou, pro některé opravdu úzkou, abychom se porozhlédli po okolní krajině. Viděli jsme místní školu, hřbitov a olivové plantáže. 

      A to je pro dnešek vše. Zápisky zážitků končí a přejeme dobrou noc. Na fotky se podívejte tady - https://www.mzpstrutnov.cz/cz/erasmus/