Den otevřených dveří v naší "Specce"

13.09.2021

     Letošní rok byly Dny evropského dědictví věnovány Hornímu Starému Městu. A právě areál naší školy nabídl prostor nejen pro kulturní zážitky, ale posloužil například i jako zázemí pro Českou lesnickou akademii. 

     Ale ty kulturní zážitky.... Velká událost, nervozita, napětí. Plné nádvoří diváků a v zákulisí žáci naší školy, kteří se těšili na své vystoupení. "Sluneční den" - tak se představení jmenovalo - se vydařil od rozbřesku až po soumrak. "Úžasné vystoupení, z dětí šla neskutečná energie a radost" svěřila se jedna divačka. Uvnitř budovy si návštěvníci mohli prohlédnout "stromové instalace", na kterých jsme slovem i obrazem představili celou školu. Se zájmem si je prohlédl nejen pan starosta Ing. Ivan Adamec, ale také milý host, Mgr. Jana Fišerová z Krajského úřadu, která zastupuje speciální školy. 

     Na děti čekalo "Putování za Sluníčkem" - tvořivé dílničky. Na každém stanovišti získaly paprsek a po splnění všech stanovišť je čekala odměna. Účast byla hojná, dílniček se zúčastnilo přibližně 120 dětí a celkem se do školy přišlo podívat asi 700 návštěvníků. Byli mezi nimi i bývalí žáci, takže jsme často slyšeli: "A tady se učila chemie, tady jsme měli zeměpis a ředitelna je stále na stejném místě, tamjsem chodil taky často.." Slova díků a chvály nebraly konce, což nás všechny moc těší.

Celou fotogralerii najdete ZDE. 

Celé naše vystoupení můžete shlédnout na tomto odkazu - https://youtu.be/P3i3KFU6sIM