Dárky pro Domov seniorů

17.12.2020

Ježíšek je za oknem..

     Jako malé děti jsme psali dopis Ježíškovi a dávali ho za okno, aby nám splnil naše přání. Vánoce se rychle blíží a rodina a blízcí by měli být spolu. Bohužel to nejde vždycky a tato divná "doba covidu" nám v tom také nepomáhá, spíš naopak. Proto se letos nemohl ani uskutečnit tradiční Den otevřených dveří s vánočním jarmarkem, který je pro Mateřskou školu, Základní školu a Praktickou školu v Trutnově už tradicí.

     Děti ale nelenily, a využily svůj čas a elán k výrobě dárků pro někoho jiného. A jelikož již mnoho let formou praxí spolupracujeme s Domovem pro seniory, byla naše volba při výběru Ježíška jasná. Děti rády tvoří a ještě raději dělají radost. Proto každá třída připravila překvapení po svém. Někdo tvořil mýdlíčka, někdo zase pekl cukroví, jiní nasušili křížaly a další zase vyrobili sůl do vany nebo svícny.

    Je toho mnohem více, co naši žáci zvládli, ale protože pod stromečkem má být i překvapení, musíme zachovat tajemství...Vše jsme s láskou připravili, krásně zabalili a odvezli do Domova pro seniory. A jako správný Ježíšek, jsme si pouze s babičkami a dědečky zamávali pod oknem, na dálku jsme si popřáli krásné vánoční svátky, hlavně hodně zdraví.

     Zářící oči a úsměv na tvářích babiček a dědečků je nám tou největší odměnou a jsme moc rádi, že jsme je mohli potěšit aspoň takto na dálku.

Žáci a pedagogové ze Specky v Horňáku

https://youtu.be/lXpJQl69g5k