Čtvrtek 27. 10. 22

27.10.2022

A máme tu čtvrtek a s ním další školení i spoustu nových zážitků. Ale popořadě. 

     Dopoledne se Lenka naučila programovat ve Scratch a Markéta rozmluvila postavičku Voki, naaranžovala slova ve Word Artu a vytvořila vlastní mapu. To vše bylo zakončeno společnou přednáškou na téma - eTwinning a bezpečí na internetu. 

     Odpoledne nás lektoři vyvezli nejprve úplně neplánovaně na obhlídku místa, kde se odpařuje sůl a z ní se vyrábí různé produkty. Bohužel si ale název tohoto místa nepamatujeme a nemůžeme jej ani dohledat. Proto Vám doporučujeme při návštěvě Portugalska zavítat do oblasti Alcanede :) Je to tu velmi zajímavé. Odtud jsme se vydali do již známého městečka Obidos, tam jsme obě vyšplhaly na hradby a obešly celé město po těchto hradbách. Takový trénink na pondělní let. Výhled se naskytl velmi krásný a ani jsme se moc nahoře nebály. Nafotily jsme spoustu fotek. Jednak pro naše vzpomínky, tak i pro zítřejší závěrečnou společnou práci. 

     To ale ještě nebylo všechno. Naložili jsme se všichni opět do aut a přejeli do Nazaré. Foukal velikánský vítr a o to větší byly vlny v oceánu. Vypravili jsme se na pláž, odkud jsme je z blízka pozorovali a jak jinak, také fotili. Když jsme se dost vynadívali, přesunuli jsme se na druhou pláž pod skalním útesem. Po krátké procházce padla na městečko tma. To byla romantika..... :) 

      To ale ani tentokrát nebylo všechno. Po příjezdu jsme dostali 5 min. na WC a omytí rukou a už jsme chvátali do společenské místnosti, kde proběhla slavnostní večeře s kulturním programem - tzv. Fado night. Jedná se o tradiční portugalský hudební styl s procítěným zpěvem v doprovodu kytaristů, jež je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Nádherný a hluboký hlas zpěvačky vyvolal mrazení po celém těle.

     Jelikož to byl na zážitky bohatý den, pořídili jsme nespočet materiálu, který teď pro vás momentálně nemůžeme stáhnout. Wifi připojení už to vzdalo. Je čas jít spát. Zítra snad stahování  pofrčí lépe.... Dobrou noc. 

P.S. Fotky se ráno podařilo dohrát :)


Sdílíme s vámi také zážitek z Fado.....