Navigace
Střední škola - projekty
Toplist

TOPlist

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Projekty školy

Facebook

Naší školu najdete na facebooku

 

 

 

 

Hlavička

ZŠ a MŠ při nemocnici

 

Charakteristika školy při zdravotnickém zařízení:

Základní škola a mateřská škola při nemocnici se nacházejí na nově zrekonstruovaném dětském oddělení trutnovské nemocnice. V případě hospitalizace dítěte na jiném oddělení (např. chirurgie nebo gynekologie) je samozřejmostí, že za ním učitelky docházejí. Díky vstřícnosti zdravotníků byla zřízena a novým nábytkem vybavena herna, kterou v doprovodu učitelek využívají všechny děti bez rozdílu věku, pokud to dovolí jejich zdravotní stav. Možnost pobytu dětí na herně a jeho délku určuje vždy lékař. Pokud dítě na hernu nesmí, věnuje se mu učitelka individuálně na pokoji či lůžku. Na této herně jsou uloženy veškeré hračky, knihy, pomůcky a výtvarný materiál.

Základní škola

Žákem ZŠ při nemocnici se stává dítě dnem hospitalizace se souhlasem ošetřujícího lékaře a zákonného zástupce. Učitelka vždy vyučuje dítě  po dohodě s ošetřujícím personálem a s ohledem na jeho zdravotní stav. Snažíme se, aby každé dítě bylo v naší školičce úspěšné, známkování využíváme minimálně, a to jako kladnou motivaci. Každé dítě pracuje podle ŠVP jeho kmenové školy tak, aby nevznikly závažné mezery v učivu. Výuka probíhá u lůžka nebo skupinově v herně. Poskytujeme konzultace i žákům SŠ a učilišť.

Mateřská škola

Péči o děti ve věku od 2 do 7 let zajišťuje učitelka dopoledne i odpoledne. Samozřejmostí je, že ke svým hrám a činnostem přibírá i všechny starší děti, které mají zájem. Hry a edukační činnosti dětí probíhají podobně jako v běžné MŠ s tím rozdílem, že je učitelka neustále přizpůsobuje léčebnému režimu a zdravotnímu stavu dítěte. Učitelka pracuje nejčastěji individuálně u lůžka nebo v herně. Učitelky docházejí i na oddělení matek s dětmi, kam po domluvě zapůjčují hračky, knihy, výtvarný materiál a nabízejí svoje nápady a školní výuku pro zpestření a ukrácení dlouhé chvíle maminek a jejich dětí.

 

Školní řády pro ZŠ a MŠ při nemocnici

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 


 


 

Celé Česko čte dětem
19.09.2019
Dětské oddělení nemocnice v Trutnově je několik let součástí projektu Čtení dětem v nemocnici.
Více >>
Duha na dětském oddělení  jaro 2019
20.06.2019
I za slunečného počasí bez deště se může nad hlavou vyklenout nádherná duha plná překrásných barev.
Více >>
Poděkování z dětského oddělení trutnovské nemocnice
07.01.2019
V období Vánoc a v novém roce si všichni vzájemně mezi sebou přejeme hlavně štěstí, zdraví a pohodové prožití svátečních dnů v rodinném kruhu.
Více >>
Mikulášská nadílka na dětském oddělení 5. 12. 2018
07.12.2018
Mikuláš, andělé a čertíci přišli společně do nemocnice hledat na dětském oddělení ukryté nezbedy, neposluchy, zlobidla a naschválníčky z celého Trutnova.
Více >>
Den otevřených dveří na dětském oddělení
21.09.2018
Dětské oddělení trutnovské nemocnice mělo dnes vzácnou návštěvu. Naše pozvání přijaly děti a paní učitelky z trutnovské mateřské školy Delfínek.
Více >>
Poděkování z dětského oddělení
09.01.2018
S příchodem nového roku a přáním všeho dobrého a krásného bývá také zvykem bilancovat rok uplynulý. Naše dětské oddělení trutnovské nemocnice by rádo děkovalo. A to všem, kteří se společně se všemi našimi zaměstnanci podíleli na tom, aby pobyt v nemocnici byl pro děti a jejich blízké méně stresující. Možná dokonce aby byl příjemný, pohodový, s minimem strachu a bolesti.
Více >>
Mikulášská nadílka na dětském oddělení 5. 12. 2017
05.12.2017
Mikuláš se svojí andělsko-čertovskou družinou při hledání všech zlobidel, neposluchů a nezbedů nevynechal ani dětské oddělení trutnovské nemocnice.
Více >>
Medvídek Nebojsa
26.11.2017
Nemocné děti, hospitalizované na oddělení trutnovské nemocnice, dostaly poněkud předčasný vánoční dárek v podobě veselé pohádky.
Více >>
ULTRAS nemocným dětem
23.10.2017
Dětské oddělení naší nemocnice by mohlo mít nově zrekonstruovanou, vybavenou hernu.
Více >>
Mikulášská nadílka v nemocnici 5. 12. 2016
07.12.2016
Nejen čert, ale i andílek a dokonce sám Mikuláš přišel mezi nemocné děti na našem oddělení trutnovské nemocnice.
Více >>