Navigace
Střední škola - projekty
Toplist

TOPlist

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Projekty školy

Facebook

Naší školu najdete na facebooku

 

 

 

Hlavička

Třída S4

 

Třídní učitel

Jitka Bartoníčková

Složení třídy

Ve třídě je celkem 6 žáků (4 chlapci a 2 dívky).

 

O třídě

Ve třídě se učí 6 žáků s diagnózou autismus, atypický autismus, více vad a různé stupně mentálního postižení. Při výuce pomáhá třídní učitelce jedna asistentka pedagoga.

Měli byste vědět

Tato třída je výjimečná svou atmosférou. Mezi žáky, kteří se spolu vzdělávali již v loňském školním roce, panuje vřelý a kamarádský vztah, bez závisti a rivality. Při zvládání zadaných úkolů si děti vždy vzájemně pomáhají. V letošním školním roce mezi sebe vřele přijali tři nové žáky. Vše dělají společně - navštěvují výstavy, divadelní představení. pravidelně chodí do místní knihovny, jezdí i na výlety. Jejich učebna je vybavena novým nábytkem pro strukturované vyučování pro děti s poruchou autistického spektra. Samozřejmostí jsou dva počítače s množstvím výukových programů a internet pro vyhledávání potřebných informací.

Jak nás hodnotí rodiče žáků, kteří pokračují ve vzdělávání v naší Praktické škole?

Marie Dufková, citace: Škola ve velké míře využívá speciálních pedagogických metod, zaručen je také nezbytný individuální přístup. Zaměření a koncepce třídy plně respektují děti, které mají problémy v oblasti učení - dyslektiky, dysgrafiky a autisty. Citlivý a profesionální přístup k žákům je ve škole samozřejmostí. Neocenitelná je i spolupráce vedení školy a pedagogů s rodiči.

Jana a Luděk Jakubcovi, citace: Je vidět, že učitelé mají velkou praxi, protože to s dětmi umí, dokáží si vždy poradit s každým problémem, ať je to problém zdravotní, či psychický (autismus) atd. Pro výuku používají různé speciální pomůcky, hry, počítač dle postižení žáka. Nejhezčí zážitky má Verunka z různých exkurzí, turistických výletů do přírody a že jich není málo. Například koncert „Chceme žít s vámi“…

 

 

Výlet třídy S4 na Jelení louky 26. a 27. 6. 2013
01.07.2013
Ve středu 26. 6. 2013 jsme vyjeli autobusem do Pece pod Sněžkou a pěšky došli na chatu Jelení louky.
Více >>
Vánoční besídka třídy S4 21.12.2012
02.01.2013
V předvánočním čase jsme si zpívali písničku o vánočních přípravách, ozdobili jsme si stromeček, zpívali koledy, chystali dárečky a upekli cukroví.
Více >>
Divadelní představení v UFFU 6. 12. 2012
10.12.2012
Dne 6. 12. 2012 vyrazila třída S4 do Trutnova na divadelní přestavení Divadla Drak z Hradce Králové - U kanónu stál aneb Bitva u Hradce Králové.
Více >>
Fandové na fotbalovém turnaji 7.11.2012
10.11.2012
Ve středu 7. listopadu 2012 vyrazili žáci třídy S4 se svými pedagogy autobusem do Trutnova, kde se konal fotbalový turnaj mezi školami.
Více >>
Návštěva v RIAPSU 10. 10. 2012
12.10.2012
Žáci ze třídy S4 navštívili se svými pedagogy RIAPS Trutnov, kde jeho zaměstnanci pořádali pro veřejnost den otevřených dveří.
Více >>