Navigace
Střední škola - projekty
Toplist

TOPlist

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Projekty školy

Facebook

Naší školu najdete na facebooku

 

 

 

 

Hlavička

Školní rok 2019-2020

Praktická škola jednoletá a dvouletá

 

Třídní učitelka Prš1,2: Mgr. Šárka Brátová

 

Učitelka PrŠ 1: Ing. Dagmar Šimáňová

 

Asistentky:  Aneta Papadopulu, Iveta Buřičová

 

 

Celkem žáků ve třídě PrŠ 1,2:   11 žáků

 

 

NĚCO O NAŠÍ TŘÍDĚ…

Kmenová třída se nachází v přízemí školy. Na některé předměty dochází Prš2 do 2. patra. Jsme nejstarší žáci na škole ve věku 18- 24 let. Ve třídě  máme různé typy a stupně postižení, ale o všechny žáky je velmi dobře postaráno,  díky plně kvalifikovanému a zkušenému týmu speciálních pedagogů, asistentů pedagoga a osobní asistentky.

Naše třída září čerstvou malbou a novým nábytkem , navíc  byla dovybavena potřebnými pomůckami. Dvě dívky na vozíčku se plnohodnotně účastní výuky. Ve třídě  panuje přátelské a příjemné klima. Rozpory řešíme hned, snažíme se vyjít s každým a vzájemně si pomáhat. Jsme dobrá parta a nadšení sportovci.

 V rámci předprofesní přípravy navštěvujeme Jezdecký klub na Bojišti, Dům seniorů v Trutnově a Zahradnictví Mečíř.  Učíme se vše, co budeme potřebovat v životě. V loňském roce jsme se zapojili do projektu EU „Do praxe bez bariér“. Navštívili jsme 7 chráněných dílen v Královéhradeckém kraji  a vyzkoušeli si různé pracovní pozice. Všechny zapojené děti získaly díky projektu letní brigádu. Jsme na ně velmi pyšní, protože dokázaly, že zkušenosti a vědomosti získané ve škole umí použít i v praxi a mají tak po skončení školy reálnou vyhlídku na zařazení na trhu práce.  Někteří žáci s námi jdou už od školky a pokud od nás odchází  přímo do zaměstnání, má naše práce obrovský smysl. 

_________________________________________________________

 

 

Na narozeninovém dortu města Trutnova letos svítí  760 svíček
18.02.2020
Další projektový den na sebe nenechal dlouho čekat. V Praktické škole jsme si připomněli další velmi významné výročí, 760 let od založení města Trutnova...
Více >>
Děkujeme paní Spisovatelko!
04.02.2020
Na tak významnou ženu - spisovatelku našeho kraje - jsme v den, kdy uplynulo 200 let od jejího narození, nemohli zapomenout. Tvorbu Boženy Němcové jsme si při projektovém dnu v Praktické škole připomněli hned na několik způsobů....
Více >>
Štěstí přeje připraveným  - 2.místo  a nejlepší hráč turnaje!
24.01.2020
Přípravu na "Jaroměřskou hokejku" jsme rozhodně nepodcenili. Scházíme se každý týden na tréninku a úspěch je tu!
Více >>
Pracovní trénink  v Tkalcovském muzeu
12.01.2020
Tento týden jsme toho stihli v třídě Praktické školy opravdu hodně a ukončili ho v Domě pod Jasanem....
Více >>
Předvánoční výpomoc v Domově seniorů
09.12.2019
Do Domova seniorů v Trutnově chodí Praktická škola na předprofesní praxi už dlouhá léta. Žáci převážně třídí vyprané prádlo, žehlí, utírají prach, pomáhají při úpravách zahrady. Tentokrát.....
Více >>
Praktická škola  pokračuje v projektu EU
11.11.2019
I v letošním školním roce se zapojili naši středoškoláci do projektu „Do praxe bez bariér“. Mají za sebou první dvoudenní pracovní zácvik v Ergotepu v Proseči.
Více >>
Co si v Praktické škole vypěstujeme, to si taky sníme
23.09.2019
Na začátku letošního května jsme dostali přidělený školní pozemek. Sázeli jsme semínka a rostlinky zeleniny, bylinek a květin.
Více >>
Praktická škola zvládla  2 akce v 1 den
23.09.2019
Každé září probíhá ve všech třídách po celé škole Branný den. Teoretickou část s prezentacemi a ošetřováním úrazů jsme zvládli ve škole. Potom jsme zamířili směr Bojiště.
Více >>
Podzimní praxe PrŠ v jezdeckém klubu
23.09.2019
Praktická škola využila babího léta a vyrazila na Bojiště za Kábou a Meggy....
Více >>