Navigace
Střední škola - projekty
Toplist

TOPlist

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Projekty školy

Facebook

Naší školu najdete na facebooku

 

Hlavička

Už jsme se dočkali, na Vánoce chystali... 2018

Rychle ten čas utíká. Ani nevíme jak a Vánoce jsou tu. I když jsme měli spoustu práce s přípravami, dočkali jsme se. No ale popořádku, víte, co jsme všechno v prosinci ve školce zvládli?

     Na začátku měsíce jsme školku proměnili v peklo. Zkusili jsme házet uhlíky i míčky do kotle, hráli si na čerty, kreslili anděly i Mikuláše a nakonec k nám Mikulášova družina i sama zavítala. Nejsou mezi námi žádní hříšníci, proto jsme zůstali komplet. Čert si nikoho neodnesl. Možná i proto, že jsme uměli básničky a písničku, na kterou jsme ale nakonec zapomněli :)

     Než by jsi řekl "švec", bylo peklo fuč a naši školku jsme přetvářeli do vánoční atmosféry. Asi se nám to povedlo a naše nakrájené pomeranče na stromečku a navlečený popcorn na Ježíška zapůsobil, a dřív než ke každému domů, nadělil nové hračky do školky. Předtím jsme ale upekli perníčky, zabubnovali si při muzikoterapii a pohráli s pejsky při Canisterapii. Z nových hraček jsme se radovali celé dopoledne a odpoledne jsme vše, včetně naučených koled, předvedli rodičům na dalším setkání v MŠ.

     Největší dobrodružství však bylo při výletu do vánočního Trutnova. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme se vypravili do Uffa na adventní trhy. Nejdřív jsme vše prošli, prohlédli a poté si starší děti mohly nakoupit nějakou drobnost za kapesné od rodičů. Těžké rozhodování, na co peníze stačí, že nejde koupit vše, ukázalo trošinku dětem hodnotu peněz. Na výstavu betlémů jsme přešli na Radnici, kde děti hledaly nadšeně spícího Ježíška. Za odměnu jsme pak měli v plánu cukrárnu s dětským koutkem, kde nám zbylo ale jen 5 minut :) Tak rychlou návštěvu se svlékáním, hraním, vypitím džusu a oblékáním jste ještě nezažili :) Ale stálo to za to. Na autobus jsme si trošku popoběhli, ale stihli jsme ho a po obědě usnuli i předškoláci, kteří už moc často neusnou :) Máme bezvadné děti, se kterými můžeme podniknout spoustu věcí a protože víme, že jsou tak fajn, plánujeme na leden další divadlo v Uffu, kino Vesmír, ale i nově otevřenou hernu v Poříčí. Takže se těšíme, ale teď už pomalu půjdeme rozbalovat dárky, které nám Ježíšek (snad) nadělí pod stromeček doma :)

    Přejeme Vám všem, krásné svátky, pohodu, lásku a v novém roce spoustu zážitků, zdravíčka a úsměvů na tváři.