Navigace
Střední škola - projekty
Toplist

TOPlist

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Projekty školy

Facebook

Naší školu najdete na facebooku

 

Hlavička

PODZIM V MATEŘSKÉ ŠKOLCE 2018

Léto už sice skončilo, ale podle počasí to zas až tak nevypadá. V rámci programu MŠ sice pracujeme s podzimními plody, ale zároveň se nahříváme na sluníčku a užíváme si přírodu.

Prožili jsme si týden s bramborou i týden s listy – kdy jsme s nimi házeli, otiskovali, hráli hokej, navlékali jako korálky nebo kuchtili bramboráky, s listy jsme „chumelili“, foukali, otiskovali nebo z nich dělali lucerničky. Počasí je s námi kamarád, a tak když jsme si vyrobili lucerničky, bylo venku zrovna pod mrakem a zima, proto u nás ve školce proběhl svíčkový dýchánek se sušenkami a relaxační hudbou.

Když nám ale sluníčko svítí na cestu, běháme pak po poli, zdoláváme kopce, houkáme pod tunely, zpíváme si, sbíráme kaštany, listy, jablíčka i ořechy, objevujeme mravence nebo stavíme domečky. A protože se nám pak ani nechce zpátky, rozhodli jsme se, že si uděláme piknik v přírodě. Vyrazili jsme tedy na procházku i s dekou, miskami a lžícemi a strávili celé dopoledne na sluníčku, kam nám paní asistentka přinesla oběd. Bezvadný slunečný den jsme zakončili v postýlce ve školce a dobrým bonbonkem za odměnu.

Pokud nám bude počasí přát, vyrazíme zase si do přírody hrát.

Lenka Kuchařová DiS.

Ing. Dagmar Šimáňová