Navigace
Střední škola - projekty
Toplist

TOPlist

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Projekty školy

Facebook

Naší školu najdete na facebooku

 

 

 

Hlavička

MŠ VÝLETUJE I V ŘÍJNU 2018

Další měsíc za námi a jsme zase o kus blíž k Vánocům. I když se na ně děti začínají těšit, přeci jen si musíme chvilku počkat a užívat si dál toho krásného počasí, které nám příroda chystá každý den. Můžeme tak vesele pokračovat v našem poznávacím vycházkovém seriálu. Necháváme se obklopovat krásnými barvami podzimu, které už většinou poznáme. Zdokonalujeme běžecké i „kopcolezecké“ dovednosti, krmíme kačenky i psího kamaráda Badyho za plotem.

                K říjnu patří dýně a ty jsme nevynechali ani my. Protože jsme měli dokonce dýně 3 a pořádně veliké, zavolali jsme si na pomoc třeťáky ze školy Mládežnická. Prožili jsme pěkné dopoledne s dlabáním dýní i s hrami, které venku hrajeme a na oplátku jsme od třeťáků dostali dárek v podobě měkkých bonbonků.

                Dýně už sice nevydržely do dalšího měsíce, ale pomohly nám vykouzlit atmosféru v týdnu strašidel na konci měsíce. To jsme totiž celý týden tvořili duchy, strašidla, hrad, četli pohádky o Barbuchovi nebo zhlédli strašidelné pohádky v kině. Na závěr týdne nám počasí přihrálo temné a strašidelné počasí a my tak strávili dopoledne při svíčkách, s tvorbou kostýmů, strašidelného tancování, soutěžení a dokonce i opékání bonbonů od třeťáků nad svíčkou.

                Než stihl skončit měsíc říjen, přijeli za námi do školky také pejsci s canisterapií a vyjeli jsme na prázdninové výlety. V pondělí jsme sice plánované koníčky kvůli počasí museli oželet, ale viděli jsme školku Mraveniště v Markoušovicích, kde jsme našli zázemí před špatným počasím. V úterý jsme pak dojeli až do Vrchlabí, kde jsme řádili na červeném autobusu v MC Kopretina. Výlety jsme podnikli vlakem a pro většinu z nás, to byla vlakem vůbec první cesta a tedy i velký zážitek.

     Frčíme ale dál, protože před sebou máme muzikoterapii, divadlo a spoustu dalších akcí, ale o tom zase až příště.

 

Lenka Kuchařová DiS.

Ing. Dagmar Šimáňová