Navigace
Střední škola - projekty
Toplist

TOPlist

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Projekty školy

Facebook

Naší školu najdete na facebooku

 

Hlavička

Listopad 2018 v MŠ

Měsíc listopad jsme začali v rytmu bubnů při muzikoterapii. Bylo to skvělé, nové, osvěžující. Mohli jsme si zahrát na djembe i netradiční orfovy nástroje, zatančit si i relaxovat za zvuku tibetských misek. Prostě paráda, a tak se těšíme na prosinec, kdy k nám paní s bubny opět přijede.

Hned druhý den jsme si dopřáli další skvělý zážitek. Tentokrát v divadle Uffo, na pohádce Terezka a kouzelné autíčko. Všechny nás pohltil příběh Terezky a její kamarádky, které spolu zažily během 45 min. spoustu dobrodružství a lumpáren. Ty nás tak rozesmály, až jsme se za břicha popadali. Svačinka venku a dětské hřiště bylo tou pomyslnou třešinkou na dortu, tak pěkného dopoledne. Na cestu zpět jsme využili své vlastní nohy a ušli ten celý velký kus z města až k nám do školky. Za to jsme si také vysloužili pochvalu od kolemjdoucích kamarádů.

Protože v listopadu většinou každý očekává déšť, připravili jsme si týden s deštníkem a kapkami, které se nám promítly do cvičení i vyrábění.... Jenže ten skutečný déšť nikde. A tak si dál vesele chodíme na zážitkové procházky a užíváme vcelku pěkné počasí. Kapičky jsme alespoň využili při dalším setkání s rodiči, kde po krátkém představení dešťových básniček a her, vznikl originální rozfoukaný obrázek. Tímto také rodičům velice děkujeme, že si na nás všichni udělali čas a strávili s námi odpoledne ve školce.

 V závěru měsíce jsme celý týden barevně čarovali, malovali, cvičili a rýmovali při barevném týdnu a každý den prodlužovali barevnou housenku, kterou můžete vidět v chodbě při návštěvě naší MŠ. Když se zastavíte, možná nás ani neuvidíte. Protože nám při plaveckém výcviku nikdo neuplaval, plánujeme další aktivity na prosinec a budeme rádi, když ty Vánoce letos stihneme.