Navigace
Střední škola - projekty
Toplist

TOPlist

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Projekty školy

Facebook

Naší školu najdete na facebooku

 

Hlavička

Kouzelný únor 2019 ve školce

Měsíc únor nám začal hezky prázdninami. Někdo zůstal doma, ale někdo mohl do školky, a tak jsme si prázdniny užili po školkovském.... v cukrárně a v kině.

Když dorazily po prázdninách všechny děti, začalo se trénovat oblékání a zapínání knoflíků. Někdo u toho vypadal jako střihoruký Edward, ale na konci týdne jsme už měli spoustu šikovných dětí.

Protože se venku moc běhat nedalo, když to všude dost klouzalo, mohly si děti zaskákat přes obruče s pejsky při canisterapii a vybít energii při bubnování v rámci muzikoterapie.

Do říše kouzel a iluzí jsme se dostali při návštěvě trutnovské Galerie v rámci výstavy Imaginárium. Děti si mohly vše osahat, vyzkoušet nebo i zahrát šachy a loutkové divadlo. Moc se nám tam líbilo a dokonce se jednomu našemu trpaslíčkovi povedlo začarovat kuličky z trychtýře a pak je zase záhadně vyčarovat. Děti jsou nadšené i z jízdy MHD, a tak jsme autobusem vyrazili nejen do Galerie, ale také na divadelní představení do Uffa. Kašpárek z pohádky byl sice trošku ukřičený, ale děti se smály a smály a celé představení vydržely na svých místech, takže byly pohádkou náležitě zaujaté.

Konec zimy se nezadržitelně blíží, a proto se s námi přišla rozloučit paní Zima. Pozvala nás na zimní ples a my jsme ji na oplátku postavili sněhové hrady z kostek cukru a hodili se na tu slávu do gala. Za krásný tanec nás královna odměnila ledovou pochoutkou. Mňam! Na zimní ples zavítal i pan ředitel, a protože se mu vyparáděné děti líbily, přinesl jim za odměnu čokoládu, ale ne obyčejnou, ale sněhově bílou. Děkujeme a už se strašně těšíme, až se nejen naše školka, ale i příroda, značně měnit do barev jara!

Lenka Kuchařová Dis., Ing. Dagmar Šimáňová, Aneta Rohlenová