Navigace
Střední škola - projekty
Toplist

TOPlist

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Projekty školy

Facebook

Naší školu najdete na facebooku

 

 

 

Hlavička

Hlásíme vám, přátelé, ve školce je nám vesele!!!

Březen jsme ve školce zahájili pohádkovým týdnem a knížkou 2 x 7 pohádek. Dřív než začal karneval, převlékali jsme se za zvířátka, dědečky, babičky, Karkulky i řepy. Vyzkoušeli jsme každý den zahrát divadlo, přečíst veršovanou pohádku nebo výtvarně ztvárnit jednotlivé příběhy.

Přebytečnou energii jsme zajeli vybít opět do Olymplandu, kde jsme se všichni vyřádili snad ještě víc, než minule :) V dubnu máme naplánovanou ještě jednu návštěvu a pak už nás budou čekat výlety do přírody, kterou pilně pozorujeme, jak se pomaloučku probouzí.

Od divadla jsme se pozvolna přenesli do masopustního veselí, takže nechyběly masky, balónky, taneční hry ani karneval, který byl společný pro celou školu.

Protože je březen měsíc knihy, stihli jsme si také hrát s knížkou O pejskovi a kočičce a navštívit knihovnu v HSM. Děti pozorně poslouchaly pohádku, kterou jim paní knihovnice přečetla, a tak dokázaly správně odpovědět na všechny otázky z příběhu. Z knihovny jsme si odnesli 7 zajímavých knížek, které si ve školce čteme, prohlížíme, vyprávíme a učíme se nové věci (jako třeba telefonní čísla záchranných složek).

Ani v březnu nechyběli naši kamarádi pejsci s canisterapií, ani paní učitelka s bubny. A i když nás duben teprve čeká, při návratu z Cirkusácké pohádky v Uffu  jsme viděli, co za kouzla umí aprílové počasí. Vyrazili jsme ze školky za sluníčka, vymrzli na zastávce, zmokli cestou ze zastávky a při svačince z okna sledovali sněhovou vánici :) Takže už se těšíme na jaro a na delší procházky do přírody.

Lenka Kuchařová DiS., Ing. Dagmar Šimáňová, Aneta Rohlenová