Navigace
Střední škola - projekty
Toplist

TOPlist

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Projekty školy

Facebook

Naší školu najdete na facebooku

 

 

 

 

Hlavička

Motýlci

Učitelky

Markéta Flečková DiS.

Lenka Kuchařová DiS.

 

asistentka pedagoga:

Aneta Rohlenová

 

Mateřské škola je umístěna ve vedlejší budově školy.

     Ve třídě pracují dvě plně kvalifikované učitelky a asistentka pedagoga. Třída je věkově smíšená,  speciální, vzdělávají se zde pouze děti se zdravotním postižením (smyslovým, řečovým, tělesným, mentálním, s odchylkou psychomotorického vývoje, kombinovanou vadou, autismem apod.). Učitelky uskutečňují předškolní vzdělávání a poskytují speciálně pedagogickou podporu dětem se speciálními vzdělávacími potřebami.

     Třída je vybavena dřevěným nábytkem, hračkami, pomůckami, televizorem, DVD přehrávačem, tabletem, počítačem, relaxačním koutkem, herními a pracovními koutky pro děti.

     Ve školním roce probíhá pravidelně canisterapie, muzikoterapie, cvičení s trenérem, návštěvy knihovny, divadelních představení a výstav, edukační programy v Muzeu, relaxační chvilky ve Snoezelenu.

 

 

 

 

 

 

 

Podzimní rozjezd ve školce
14.10.2019
Ani jsme se nenadáli a po prázdninových toulkách jsme se opět sešli ve školce. Věříme, že našim předškolákům, teď již školákům jde učení jako po másle....
Více >>
KVĚTNOVÉ ČI KVĚTINOVÉ DĚTI V MŠ? květen 2019
04.06.2019
Máme červen, pár dnů do prázdnin, spoustu akcí ještě před sebou, ale hodně toho už za sebou. I měsíc květen byl bohatý na zážitky a je znát, co všechno se děti již naučily.......
Více >>
DUBEN V MŠ UTEKL JAKO VODA....
03.05.2019
Bylo - nebylo, jednou jedna vycházka a na vycházce chlap. Ale nebyl to obyčejný chlap, byl to pan trenér, který běžel kolem nás.
Více >>
Hlásíme vám, přátelé, ve školce je nám vesele!!!
29.03.2019
Březen jsme ve školce zahájili pohádkovým týdnem a knížkou 2 x 7 pohádek. Dřív než začal karneval, převlékali jsme se za zvířátka, dědečky, babičky, Karkulky i řepy.
Více >>
Kouzelný únor 2019 ve školce
06.03.2019
Měsíc únor nám začal hezky prázdninami. Někdo zůstal doma, ale někdo mohl do školky, a tak jsme si prázdniny užili po školkovském.... v cukrárně a v kině.
Více >>
Sněhové radovánky se školkou - leden 2019
16.02.2019
Je to až k nevíře, ale opravdu nám napadl sníh!!! Hodně sněhu! :) Hned jsme to využili a vyrazili ven.
Více >>
Už jsme se dočkali, na Vánoce chystali... 2018
24.12.2018
Rychle ten čas utíká. Ani nevíme jak a Vánoce jsou tu. I když jsme měli spoustu práce s přípravami, dočkali jsme se.
Více >>
Listopad 2018 v MŠ
02.12.2018
No a je to. To, co ještě skoro včera byly naše plány na další měsíc, je dnes už minulost a můžeme Vám napsat, jak jsme si to užili. Měsíc listopad jsme začali v rytmu bubnů při muzikoterapii.
Více >>
MŠ VÝLETUJE I V ŘÍJNU 2018
06.11.2018
Další měsíc za námi a jsme zase o kus blíž k Vánocům. I když se na ně děti začínají těšit, přeci jen si musíme chvilku počkat a užívat si dál toho krásného počasí, které nám příroda chystá každý den.
Více >>
PODZIM V MATEŘSKÉ ŠKOLCE 2018
15.10.2018
Léto už sice skončilo, ale podle počasí to zas až tak nevypadá. V rámci programu MŠ sice pracujeme s podzimními plody, ale zároveň se nahříváme na sluníčku a užíváme si přírodu.
Více >>