Navigace
Střední škola - projekty
Toplist

TOPlist

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Projekty školy

Facebook

Naší školu najdete na facebooku

 

 

 

Hlavička

Třída S3

Třídní učitelka

 

Mgr. Jaroslava Košťálová 

 

Složení třídy

 

Ve třídě je celkem 6 žáků (6 chlapců).

 

Třída S3 je umístěna ve druhém patře v budově školy.Ve školním roce 2014/2015 ji navštěvuje pět  žáků, všichni jsou chlapci. Ti se vzdělávají podle ŠVP „Učíme se pro život“ – příloha STMP. Dva z nich se  vzdělávají  podle IVP. Ve třídě současně pracují dva pedagogičtí pracovníci – třídní učitelka a asistent pedagoga. V zadní části je koberec, na kterém  mohou žáci relaxovat. Ve třídě jsou dva počítače se spoustou výukových programů a jeden tablet, se kterým žáci velmi rádi pracují. Je tu také mnoho dřevěných a papírových pomůcek,  které názorně rozšiřují a obohacují výuku.  Každý, kdo do třídy vstoupí má pocit, že v ní stále svítí sluníčko. Je oranžově vymalovaná a zařízená světlým nábytkem, nastavitelnými lavicemi a židlemi. Pro zkvalitnění péče o naše žáky jsme vybudovali Snoezelen – multismyslovou místnost, která je vybavená projektorem, audiotechnikou, mnoha světelnými , haptickými a jinými pomůckami, které slouží jak k výuce, tak i k relaxaci.  K rozvoji hrubé i jemné motoriky jim  pomáhá rehabilitační místnost s kuličkovým bazénem, rotopedem, motopedem, rehabilitačními míči a dalšími rehabilitačními pomůckami.Výuka předmětu Informační a komunikační technologie probíhá v počítačové učebně. Žáci se také zúčastňují  hipoterapie a muzikoterapie.  Během školního roku navštíví několik kulturních akcí – ať už v trutnovském UFFU, nebo v divadle v Úpici.. I přes svůj nelehký úděl jsou tu  děti veselé a spokojené.

 

 

Třída se také zúčastnila:

Výlet tříd S3 a S5 do Častolovic 10. 6. 2015

Mezinárodní den dětí 1. 6. 2015

Přednáška o dravcích 5. 5. 2015

Na návštěvě u hasičů 4. 5. 2015

O třech námořnících - UFFO 28. 4. 2015

24. Taneční akademie v Úpici 6. 3. 2015

POZOR ZEBRA!

Muzikoterapie na ZŠ speciální

 

Úspěch ve výtvarné soutěží 5. 6. 2015
09.06.2015
V měsíci dubnu se naše škola zúčastnila výtvarné soutěže „O nejhezčí ovečku“, kterou pořádala ZŠ Dobruška.
Více >>
Třída S3 v solné jeskyni 25. 2. 2015
26.02.2015
Venku je nepříjemná zima, k tomu je právě období chřipek a nachlazení, proto se třída S3 rozhodla, že bude dělat něco pro své zdraví.
Více >>
Besídka třídy S3 18. 12. 2014
19.12.2014
Venku za okny to tak sice nevypadá, ale kvapem se nám blíží Vánoce a u nás ve škole už dneska Ježíšek dokonce naděloval dárky.
Více >>