Navigace
Střední škola - projekty
Toplist

TOPlist

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Projekty školy

Facebook

Naší školu najdete na facebooku

 

 

 

 

Hlavička

ŠD1

Vychovatelka:

Bc. Šárka Helvichová

asistentka: Petra Hübnerová

V oddělení je zapsáno 13 dětí (2 dívka a 11 chlapců)

 

Provoz: po - pá  6,05 - 7,40      11,40 – 16,00

 

1. oddělení školní družiny využívá ke své činnosti prostory bývalého služebního bytu. Pracujeme jako družina rodinného typu. Děti se, kromě běžných činností, učí, jak funguje domácnost. Děti, které přicházejí do ranní družiny, zde mohou posnídat a do odpoledního programu již neodmyslitelně patří odpolední čaj a něco dobrého k němu. Učí se zde i pečovat o domácí mazlíčky, chovají osmáky degu a tropické hlemýždě. Pro děti zapsané v 1. oddělení jsou jako každý rok připraveny společné akce – Večer duchů, Vynášení Morany, návštěvy kina či divadelních představení, společná akce na závěr školního roku.

Mezi oblíbené činnosti dětí patří skládání puzzle, stavění ze stavebnice Lego, korálkování, ve kterém se neustále zlepšují a společenské hry.

Všechny složky činností (výtvarnou, pracovní, hudební, rozumovou, literární a pohybovou) plánují podle celoročního tematického plánu družiny, který vychází ze školního vzdělávacího programu „Učíme se pro život“. Ten je rozvržen dle ročních období. Ke své činnosti využívají nejen vlastní prostory, ale i ostatní učebny školy a její nejbližší okolí.

Děti z 1. oddělení spolupracují s Dětským domovem se školou ve Vrchlabí a letos bude spolupráce pokračovat. Děti z obou zařízení podniknou i v letošním roce několik akcí především o víkendech.

 

 

 

Roční plán činnosti 1. oddělení 190 kB 19:15 01.09.2018 webmaster